ESL Combat Arms

Bronie uważane za Op z krótka argumentacją

W tym temacie można dyskutować, porównywać, pytać co kupić itp.

Bronie uważane za Op z krótka argumentacją

Postprzez Pacyf » 7 cze 2012, o 01:18

Natrafiłem na taką oto nieoficjalną liste broni overpowered, znajduje się ona na stronie combat.arms.wikia, tu chciałbym delikatnie artykuł przetłumaczyć i ewentualnie dorzucić coś od siebie. Oczywiście czekam też na wasze opinie :P

Assault Rifles

Rodzina broni G36 jest kombinacją dużych obrażeń, celnosci oraz celownika dzięki ,któremu możemy korzystać z niej niczym z broni snajperskiej ( z wyłączeniem g36c). Dodatkowo wersja jesienna (Autumn) posiada zwiększoną o 20 sztuk liczbę pocisków (4magazynki po 35sztuk).

Bronie typu M416 są bronią o jednym z najniższych rozrzutow przy wysokiej szybkostrzelności oraz przyzwoitych obrażeniach.

SG556 MARK II oraz SG556 Camo są wysoko celną, silną (4 strzały) bronią o niskim rozrzucie nawet jeśli używamy jej bez modyfikacji.

Sniper Rifles

SR-25 (oraz wersja Sandfire) jest wysoko celną, silną i automatyczna bronią snajperską.

DSR-1 Tactical byla jedną z pierwszych broni snajperskich uważanych za OP. Wysoka szybkostrzelność, duże portability oraz według tabel 100% accuracy ( jako trzecia po M24 i SPR).

WA2000 jest celną, cichą oraz pół-automatyczną bronią snajperską również uważaną za OP podobnie jak jej inne wersje.

S 58 Muskiet posiada identyczne statystyki jak TPG-1 Master, jednakze posiada unikalny celownik uwazany za najbardziej precyzyjny ze wszystkich.

TPG/TRG to broń o wysokiej celności, dużej lekkości pozwalajacej biegać oraz przyzwoitej szybkostrzelności. Dodatkowo wesja TRG-Se posiada podwójny zoom oraz 10 pociskowy magazynek.

M99-II automatyczna broń snajperska z 99% celnoscią.

MSR jest drugą po M24A3 Woodland bronią snajperską z najwyższym współczynnikiem portablity. Wbudowany tłumik, szybka animacja celowania oraz celność na poziomie 98% jest ogromnym atutem. Dodatkowo bron ta posiada bardzo duzy zapas amunicji na poziomie 5/35 sztuk.

Seria broni L96A1 Magnum (Black i Super) jest jedna z najmocniejszych broni snajperskich z obrazeniami powyzej 100, dodatkowo posiada duza szybkostrzelnosc oraz szybka animacje przeladowania.

M-200 Ghillie jest tak mocna ,że nie idzie się przed nią zatankowac (? nie rozumiem do końca tego zdania-The M-200 Ghillie for its almost inability to be tanked).

Sub-Machine Guns

P90 (oraz jej bracia) jest bardzo szybkostrzelna z przyzwoitymi obrażeniami oraz z bardzo dużym magazynkiem .

UMP posiada spora ilosc amunicji, przyzwoite szybkosc stzalu oraz doskonale obrazenia jak na broni typu submaschine.

Rodzina broni PP-19 posiada szalenie wielki magazynek, szybkostrzelność powyżej średniej oraz średnie obrażenia.

TMP raczy nas wysokimi obrażeniami oraz wbudowanym tłumikiem i celownikiem z serii iTech.

T-2 jest bronią o bodaj najwyższym wskaźniku lekkości. Dodatkowo dochodzi naprawdę wysoka szybkostrzelność, obrażenia i niewielki rozrzut przy zadowalającej celności.

VB BERAPI LB02 jest lżejsze niż domyślny nóż M9 ! Posiada bardzo krotką animacje przeładowania nawet jeśli korzystamy z drugiego powiększenia magazynka. Przy takich cechach dodatkiem jest już wysoka szybkostrzelność przy sporej jak na SMG celności.

Magpul FMG-9 jest również bardzo lekkim smg. Przyzwoite obrażenia przy celności i rozrzucie troche większym niż T-2.

CZ Scorpion EVO 3 A1 , lekka, szybkostrzelna, krótka animacja przeładowania nawet przy powiększonym magazynku, przyzwoite obrażenia przy średnim rozrzucie na poziomie Berapi robi z tej broni SMG, które uważane jest za jedno z najmocniejszych w grze.

Podwójny Skorpion jest szaloną bronią pod względem szybkostrzelności, duże magazynki (60/60) oraz jako takie obrażenia robią z tej broni najbardziej śmiercionośną bronią na bliskie dystanse ( 0.18sec potrzeba do zabicia kogoś).

Machine Guns

MK.48 MOD posiada największe obrażenia ze wszystkich broni automatycznych w grze ( nie zaliczając do tego grona broni snajperskiej). Średni poziom szybkostrzelności, wbudowany celownik, oraz zrównoważona reszta statystyk to jego główne cechy.

RPK-74M posiada statystyki bliskie idealnym. Wysoka celnoSC jak na karabiny maszynowe, solidne obrażenia oraz znośny rozrzut robi z tej broni, wraz z wbudowanym celownikiem, maszyne możliwa do używania nawet w eliminacjach.

MG36 jest pochodną do rodziny G36 wraz z ich celownikiem, szybkostrzelnością, celnościa oraz obrażeniami.

Shotguns

M4 Super 90 posiada ogromną szybkostrzelność jak na nieautomatycznego shootguna. Duże obrażenia, niski hałas jaki wydobywa broń przy strzale, niski odrzut, duża szybkość przeładowania robi z M4 najczęściej używanym shootgunem o ponadprzecietnych statystykach.

PANCOR Jackhammer uważany za OP przez swą ogromną szybkostrzelność oraz obrażenia zadawane przez jeden strzał.

M590 CQB (Mariners) posiada zawrotne obrażenia na poziomie 92/strzał co pozwala zwalić z nóg przeciwnika jedną salwą przy lekkich pancerzach oraz 2 w prawie każdym innym przypadku.

Rodzina AA-12 posiada bardzo dużą szybkostrzelność przy niewielkim rozrzucie i bardzo pojemnym magazynku (20sztuk).

Pistols

G23 byl jednym z pierwszy pistoletów w grze używanych przez graczy w miejsce standardowych pistoletów. Posiada niezłą szybkostrzelność i ciekawe obrażenia co pozwala temu pistoletowi zastąpić podstawową broń w boju.

Rodzina broni G18 jest jeśli chodzi o statystyki zbliżona do G23 jednak posiada tryb pół-automatyczny ( w przypadku wersjii Cobra jest to nawet tryb automatyczny) co prowadzi do częstych porównań tej broni do smg.

USP Tactical (oraz wesja SE) cechuje bardzo wysoka celność co w połączeniu z przyzwoitymi obrażeniami robi z tej broni zabójczą zabawkę.

44 Rem Rew uważana jest za 2 strzałowy roznosiciel śmierci. Posiada w dodatku krótki czas przeładowania oraz sporą szybkostrzelność.

C1851C jest szybkostrzelnym rewolwerem o niezwykłej lekkości i celości. Potrafi zabić już po 2/3 celnych strzałach ,a dodatkowo posiada sporą ilość amunicji w zapasie.

Beretta 93R posiada anormalną wielkość magazynka (identyczną jak karabin SG550, czyli 20sztuk) co w połączeniu z duża szybkostrzelnością oraz faktem , iż jest automatyczna każe ją uważać za broń OP.

P99 posiada zdolność pochłaniania smugi powstającej przy wystrzale oraz magazynek o wielkości powyżej standardowych jeśli bierzemy od uwagę pistolety. Dodatkowymi cechami są lekkość oraz duża skuteczność przy znacznych odległościach.

Melee Weapons

Tracker Knife, Dom Pedro Sword oraz Tiger Striger to bronie ręczne uważane za OP. Pierwsza i trzecia zabawka to broń o bardzo dużej szybkości uderzenia, natomiast Sword cechuje się dużym zasięgiem, większym jak przy krótkich nożach. Wszystkie z tych kos są wyjątkowo lekkie co pozwala na bieganie z nimi niczym łania po zielonych łąkach.

Jak już pisalem wcześniej tekst ne jest mój i znajdziecie go na Combat arms wikia w wersji angielskiej. Ciekaw jestem natomiast jak wy reagujecie na ten tekst, wykluczylibyście jakąś pozycje czy też dorzucili ? Czekam na rzeczowe argumenty.

// Edit by CAT Świetnie wykonana praca, przyklejam
Tekst zedytowany ;)
Obrazek

[size=80][color=#BF8000]200000 Kili [tak] 300000 [tak] 5000 zabitych na QR [tak]6000 zabitych na QR [tak] 7000 zabitych an QR [tak] BG [tak] k/d ~1.5 [tak]

Obrazek
Pacyf
Geniusz
Geniusz

Klan: Emerytura
Nick w Grze: Pacyffo
Level w Grze: GOA

Reklama

Re: Bronie uważane za Op z krótka argumentacją

Postprzez KonFish » 7 cze 2012, o 14:52

Nieźle, btw. Dual Skorpions dodałem ja, więc mogą być spory pomiędzy tą bronią, bo wg mnie jest nie do zdarcia w CQB i koszmarna w mid-range'u. Przy M-200 Ghillie chyba chodzi o to, że nawet Tanker Vest Ci nie pomoże.
KonFish
VIP
VIP

Klan: Eternal~March
Nick w Grze: KonFish
Level w Grze: COL 4

Postprzez Pacyf » 7 cze 2012, o 23:23

dual na bezposrednim starciu gniecie, jedna pozera pestki jak wyglodnialy tapir. Z M-200 mozesz miec racje bo tez mnie trop tam ciagnal ;)
Obrazek

[size=80][color=#BF8000]200000 Kili [tak] 300000 [tak] 5000 zabitych na QR [tak]6000 zabitych na QR [tak] 7000 zabitych an QR [tak] BG [tak] k/d ~1.5 [tak]

Obrazek
Pacyf
Geniusz
Geniusz

Postprzez PC_Gangsta » 11 cze 2012, o 22:27

Nachodzi mi kur** pytanie - czym ja mam kur** grać? ;O
Jakimś gównem, co nabije 8/20 staty?
PC_Gangsta
Żółtodziób
Żółtodziób

Nick w Grze: PC_Gangsta
Level w Grze: MAJ 2

Postprzez KilluGFy » 11 cze 2012, o 22:46

dobry gracz to i m16 coś ugra :)
KilluGFy
Bywalec
Bywalec

Klan: I Polscy Rasta I
Nick w Grze: KilluGFy\Subarashiii
Level w Grze: 2LT 1

Postprzez CAT » 11 cze 2012, o 23:13

ciężko z m16 ale też się da :P m16 ma szybkostrzelność jak G36 i damage jak MAC-10, przy rozrzucie jak Ak-47 :P
Ja za Op uważam także FS-2000 oraz CX Storm, jako że mają dość niski spread przy wysokiej szybkostrzelności jak na AR i zatem bardziej do SMG powinny podchodzić, a przy tym radzą sobie na dłuższe odległości. Oraz Jedna z bardziej OP broni mianowicie G36E, idealna broń dla buggerów którzy kampią że widać tylko czubek głowy, oczywiście dla początkujących i na średnie, krótkie odległości to przeciętna broń, ale prosy zawsze z nią "campią" i często bugują różne skrzynki, szczególnie w specu który jest kilka centymetrów niższy... chyba nawet w Eslu G36 może mieć maksymalnie 1 czy 2 osoby jeśli mnie pamięć nie myli :P
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez Spectronn » 12 cze 2012, o 00:52

Odpowiedzią na pytanie jaka bron jest OP jest uprzednie zbadanie jej w kontekscie wytycznych, które stanowia o byciu OP.
Aby twierdzic czy cos jest OP nalezy przyjąc jakies wartości czy tez wytyczne według których możemy obiektywnie powiedzieć ze cos jest OP. Trzeba najpierw ustalic czy bron OP zalezy od:
-spread,
-recoil,
-dmg,
-portability,
-accuracy,
-range,
-reload time,
-szybkostrzelność

I jaki stopień statystyk broni pozwala na ustalenie czy bron jest OP. Najlepsza byłaby jakas metoda matematyczna i ustalenie od jakiej wartosci bron mozemy uznać za OP, bo to ze ktos powie " M416 CAMO jest OP bo tak i juz" nie jest obiektywna i uniwersalna metoda oceny :)

Nie dziala mi ALT wiec nie pisze polskich znakow :(:(:( QQ
Spectronn
Geniusz
Geniusz

Klan: BRAK !!
Nick w Grze: Spectronn Iz BANNED
Level w Grze: LTG

Postprzez 3MBit » 13 cze 2012, o 09:25

Dobrze, że wycofali Dual Scorpiona na perma, ta broń jest mocno przesadzona pod względem możliwości innych karabinów.
3MBit
Znawca
Znawca

Level w Grze: LTC 3

Postprzez Kiepski » 18 cze 2012, o 23:29

A gdzie Famas G2 , który dzięki no recoil jak m416 CQB czyni go mordercą jeśli chodzi o heady ...
G18 Cobra - klołskombatowy specoj....cenzura...
Permy: CZ805, M14 Hunter, MK14 MOD 0, ACR Sandfire, Nemexis F2000, AN94 Tact OPS, L85A1 MOD, AK-74M, FR F2, S58 MUSKET, TPG1-PRO, MAC-11, UMP, CZ SCORPION EVO, G18 Cobra.
Kiepski
VIP
VIP

Klan: The Boys from Hell
Nick w Grze: _Kiepski_
Level w Grze: LTC 1

Postprzez SignMe » 16 paź 2012, o 15:17

Ahh ale się uśmiałem o L96 :
Po pierwsze dmg wieksze od 100 może i tak ( chociaż wątpie), może ten Black Magnum z Cabin Fever, a te z Myst-N -tankują tak samo jak każda inna l9 wiem bo miałem Super Magnuma na 90 dni a Black Magnuma na 30.
Po drugie czy ja wiem 14 RoF jest wolne jeśli chodzi o Bolt-Action (lepiej qucikswitchować)
A reload mnie nie obchodzi, bo i tak zawsze daje największy magazynek.
SignMe
Początkujący
Początkujący

Klan: xXBackreapersXx
Nick w Grze: SignMe
Level w Grze: MAJ 4

Postprzez sebamajes3 » 21 paź 2012, o 23:24

Dzisiaj wbilem sobie na combaty pograc CQB i AK74M... bardzo sie rozczarowalem kiedy okazalo sie ze idzie mi o wiele lepiej z akmem niz cqb (kiedys bylo na odwrot). CQB nagle ma jakis taki rozrzut dziwny (wydaje mi sie?) :p
Tak tak, ja też kocham Nexon. :p
sebamajes3
Początkujący
Początkujący

Nick w Grze: DO SPRZEDANIA
Level w Grze: MAJ 2

Postprzez Pacyf » 21 paź 2012, o 23:33

Nie wydaje, jakiś rok temu, może 2 (nie pamiętam), Cqb zostało osłabione ;)
Obrazek

Obrazek
Pacyf
Geniusz
Geniusz

Powrót do Bronie, Itemy, dyskusje