ESL Combat Arms

ar(no recoil) +smg pytań kilka

W tym temacie można dyskutować, porównywać, pytać co kupić itp.

ar(no recoil) +smg pytań kilka

Postprzez trimack » 10 lis 2014, o 15:00

Hej
Wróciłem do CA po paru latach przerwy i jako, że zapomniałem danych do konta pykam nowym (chyba ze support odpowie pozytywnie na mojego ticketa)

chciałbym kupić jako podstawę zestaw permów - może pomożecie coś dopasować do mojego stylu gry:
obecnie mam ssg2 i biegam z m416 cqb ace (z paczki first buy) który kupiłem zasadniczo dla tego, że na starcie nie miałem rangi na celowniki
pykam głownie stare mapy z cqb+p90 - jak SV (moja ulubiona) czasem junk1 , gram czysto ofensywnie,równie chętnie wchodzę w pojedynki na zasięgu arki - ze sniperami jak ich rushuje z smg/pistolkiem.
K/D mi wisi za to lubię być w topce kili , żadnego kampienia, może nie "hurra i do przodu" bo staram się to z głową robić - ale zdecydowanie rushuje kiedy tylko się da.
Celuję gównie w głowę serią - stąd taki dobór broni (jakoś p90 lepiej mi się headuje niż mp5, do tego scope i ammo w standardzie)

lubie no reciolle, ongiś grywałem gp m416 a na snd m4a1 (wiadomo) , kończyłem grac jak wchodził f2000tct i bardzo mi się tym dobrze grało. Dużo grałem też z giety - ale zdecydowanie do mojego stylu gry pasowały giwery będące bardziej efektywne na 100% auto.

obecnie m416 strzela zdecydowanie inaczej (gorzej niż ongiś) inaczej rozkłada kulki na auto i jakby dmg mniejszy. CQB wali tak jak ją zapamiętałem - ale czasem mnie za nią kikują i tu jest problem

M4A1 - no cóż bez customa się chyba nie obejdzie - bo standard zdecydowanie za wolno i za słabo kopie .. przynajmniej jak na to co robią mi z ta giwerą inni :)

potrzebuję:
- podstawowej arki ( tu chyba kupię cqb ) ale może coś lepszego jest na "publiczne samowolki eli"
- alternatywnej arki na "bardziej wymagających trybach" (myślę o m4a1), chyba że za f2000 tactical nie kikują (to miałbym 2 w jednym) albo macie jakiś inny pomysł.

Cqb jest dla mnie bronią idealną (owszem przegiętą) i jedyne czego mi brakuje to acoga (może nie tyle do strzelania co do lepszego poglądu na sytuację - bo z itecha cqb muszę na camp spoty dalsze wprost najechać - żeby zbadać czy ktoś się tam kryje)... ale jestem otwarty na propozycję (no recoili ofc)

po przydługawym wstępie: parę pytań, na które odpowiedzi pomogą mi się odnaleźć we współczesnym ca:

1. czy warto dopłacać kupując m416cqb - do Ace ? (zauważyłem ze ace nie odbija na bok tak 5/6 kulki jak zwykly cqb) ale może są istotniejsze różnice i czy warto/można je customować ?

2. jakie polecacie customy dla m4a1 (może wszystkie) ?

3. przydałby się jakiś smg do biegania (poruszanie jest priorytetem) z reciolem podobnym do p90 - do sprejowania (heady -ale nie z rodziny mp5) (kończyłem grać królowała tr i bylem z niej zadowolony, ale p19 ze względu na ammo też była okej)

4. pistolek - szykość wyjmowania (priorytet) dobrze jak by się z nim szybko biegało , auto czemu nie. Jestem ciekaw co teraz króluje ... (duale podnosiłem kilkukrotnie- ale jakoś nie przemawiają do mnie).
Nie biegam z nożem generalnie więc dobrze jakby smg lub pistol dawały kopa do speeda.

5. czy są jakies inne sprzęty uznawane za BM obecnie na pro trybach (ponad to co kiedyś) ?

dzięki za wytrwanie do końca posta i za pomoc :)
pozdrawiam
TM
trimack
Uczeń
Uczeń

Nick w Grze: Du-Chaillu
Level w Grze: 2LT 5

Reklama

Re: ar(no recoil) +smg pytań kilka

Postprzez pirlo733 » 10 lis 2014, o 16:01

1. No M416CQB nie scustomujesz :) Mi na ogół wszystkimi broniami bez customa się źle grało. Pograj sobie xm-8 też dobra giwerka :)
2. Mam wszystko na +3 i jakoś nie narzekam :)
3. UMP 45 jest bardzo dobra i uniwersalną bronią
4. USP SE, k5sd też daje radę
5. nie kminie tego pytania
Obrazek
pirlo733
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: GOA

Postprzez Skipper996 » 10 lis 2014, o 16:13

pirlo733 napisał(a):1. No M416CQB nie scustomujesz :) Mi na ogół wszystkimi broniami bez customa się źle grało. Pograj sobie xm-8 też dobra giwerka :)

Co do 4 poleca g18 cobre / buszmastera
Do 1 pytania dodam jeszcze g36e niewaznczy zwykla czy wersja jesienna czy varkryja (<----zle napisane.)
Nick:
Skipper999
Clan:
Zwiastun Śmierci
Skipper996
Uczeń
Uczeń

Klan: Zwiastun Smierci
Nick w Grze: Skipper999
Level w Grze: 1LT 3

Postprzez pirlo733 » 10 lis 2014, o 16:16

on szuka broni bardziej na full auto
Obrazek
pirlo733
Geniusz
Geniusz

Postprzez trimack » 10 lis 2014, o 16:54

pirlo733 napisał(a):1. No M416CQB nie scustomujesz :) Mi na ogół wszystkimi broniami bez customa się źle grało. Pograj sobie xm-8 też dobra giwerka :)

1. ..i dobrze z brakiem customa - kłopot z głowy, xm8 - testowalem i nie przypadlismy sobie do gustu.
2. czyli nie wnikać, ulepszać wszystko. pasuje mi, bo gdzieś tu czytalem ze 2 z 3 walić na maxa...
3. miałem perma ump zwykłe, nie było złe, 45tke kupie na pare dni do testów jak polecasz
4. kupię obadam
5. BM czyli bad manner - czy kickują za inne zabawki na snd (nie wiem speed set albo coś)

@Skipper996
cobre sprawdze - gdzieś czytalem pozytywne opinie i pare razy od tego padłem też
za rodzinę G36- dziekuję, zrobilem tym z 20k killi i jestem za malo pro na tą broń
trimack
Uczeń
Uczeń

Postprzez CAT » 10 lis 2014, o 17:27

z low recoilowych smg wypróbuj jeszcze Magpula FMG-9 - tyle że magazynek na stałe 30 ammo bez możliwości powiększenia, ale reszta zdecydowanie na +
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez Kiepski » 10 lis 2014, o 17:36

Co do SMG .. Cezetka, Mafpul FMG-9 i Berapi , choć ja uwielbiam biegać z MAC-11
G18 Cobra - klołskombatowy specoj....cenzura...
Permy: CZ805, M14 Hunter, MK14 MOD 0, ACR Sandfire, Nemexis F2000, AN94 Tact OPS, L85A1 MOD, AK-74M, FR F2, S58 MUSKET, TPG1-PRO, MAC-11, UMP, CZ SCORPION EVO, G18 Cobra.
Kiepski
VIP
VIP

Klan: The Boys from Hell
Nick w Grze: _Kiepski_
Level w Grze: LTC 1

Postprzez pirlo733 » 10 lis 2014, o 20:14

Spróbuj pograć takim setem M4A1 CQBR / M16A4 Firebug + USP SE / BUSHMASTER + UMP 45 / MAGPUL ewentualnie mp7.

Ja osobiście zazwyczaj pykam G36E + USP Tactical SE + Tango lub Jng-90
Obrazek
pirlo733
Geniusz
Geniusz

Postprzez Bryku » 10 lis 2014, o 20:43

A ja polecę swój zestaw. Zapewne niektóre bronie się powtórzą, ale to tylko dowód na to, że ta broń naprawdę jest warta uwagi :)
Z AR'ek mogę polecić następujące bronie:
- SG556 MARK II - broń o niskim recoilu, wysokim dmg. Jest to jedyny przypadek, w którym broń ze złotą gwiazdką (SG556 CAMO) jest słabsza od broni standardowej. MARK II dodatkowo powiększa każdy magazynek z 20 kulek do 30.
- M4A1 CQBR - świetna broń GP-Rare. Moim zdaniem nawet lepsza, od Sopmoda (ale to tylko moje zdanie). Również niski recoil, szybkie przeładowanie i ciemna barwa broni utrudniająca odszukanie przeciwnika.
- M16A4 Firebug - bardzo dobra, ulepszona wersja broni M16A4. Błyskawiczne przeładowanie, delikatnie odczuwalny recoil i przede wszystkim rzadko spotykana broń w grze. A szkoda, bo jest naprawdę warta uwagi.
- Carbon 15 - podobnie, jak M16A4 Firebug, tyle, że ma trochę wolniejsze przeładowanie i odrobinę bardziej ją znosi. Ale broń również bardzo dobra.
- Mogę jeszcze podpowiedzieć M416N, ale to już broń o większym recoilu.
Moimi typami, jeśli chodzi o SMG to:
- P90TR - 50 naboi w magazynku, możliwość montażu dowolnego celownika i niski, jak na SMG recoil to główne cechy tej broni.
- Micro UZI (nie mylić z Mini Uzi, bo to dwie różne bronie) - niedoceniane SMG przez wielu graczy, a potrafi nieźle pozamiatać na polu bitwy. Do rushowania broń jak znalazł - szybkie przeładowanie, nawet przy powiększonym magazynku, wysoka dokładność strzałów na bliskich dystansach no i wbudowany celownik z unikalnym, cichym dźwiękiem.
- CZ Scorpion EVO 3 A1 - broń legenda - ma chyba najszybsze przeładowanie spośród wszystkich SMG. Dobra dokładność, szybkostrzelność i możliwość montażu celownika.
- MP5SD6 - broń o dawnej randze GP-Rare. Bardzo dokładna, dość szybkostrzelna, ma wbudowany celownik i tłumik. Dobrze się sprawdza na bliskich dystansach.
Taka jest moja opinia. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :)
Zapraszam do znajomych:
Combat Arms Reloaded: Bryku_PL
Combat Arms: the Classic: Bryku_PL
Steam: Bryku_PL
Origin: Bryczek006
Xbox Live: Bryku23
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN

Postprzez Kiepski » 10 lis 2014, o 21:28

Jak będę miał kasę i fantazję to kupie firebuga i micro uzi na perma ..
Permy: CZ805, M14 Hunter, MK14 MOD 0, ACR Sandfire, Nemexis F2000, AN94 Tact OPS, L85A1 MOD, AK-74M, FR F2, S58 MUSKET, TPG1-PRO, MAC-11, UMP, CZ SCORPION EVO, G18 Cobra.
Kiepski
VIP
VIP

Postprzez Molkar » 11 lis 2014, o 02:24

Jeśli chodzi o smg to dla mnie po za dualami mistrzostwem jest :

CZ Scorpion EVO

Według mnie jeden z lepszych smg :)
Dlaczego ocaleni pozostają bezimienni – jakby ciążyła na nich klątwa – a poległych otacza się czcią? Dlaczego czepiamy się tego, co utraciliśmy, ignorując to, co udało nam się zachować?”
Steven Erikson, „Bramy Domu Umarłych”, s. 427
Molkar
Wyjadacz
Wyjadacz

Nick w Grze: Molkar
Level w Grze: CPT 4

Postprzez Skipper996 » 11 lis 2014, o 09:43

Molkar napisał(a):Jeśli chodzi o smg to dla mnie po za dualami mistrzostwem jest :

CZ Scorpion EVO

Według mnie jeden z lepszych smg :)

Oprucz duali NAJLEPSZYM SMG są ORTURSY ale to EPIK
Nick:
Skipper999
Clan:
Zwiastun Śmierci
Skipper996
Uczeń
Uczeń

Klan: Zwiastun Smierci
Nick w Grze: Skipper999

Postprzez trimack » 12 lis 2014, o 12:11

dziekuję Panowie za sugestie

@CAT - Magpula FMG-9 - przetestuję (na razie oglądałem filmiki - dobrze się zapowiada)

@pirlo733 - firebug jakoś mi nie podszedł, m4a1cqbr - czy to też sie customuje - warto?
jak na razie standardowym dobrze mi się tym grało - może poza tym, ze ciut klekocze (side to side) po bokach na full auto, genialne porta - jak na razie daje mu poz 2 zaraz po m416cqbr .. tylko bez zooma wygląd mnie wpienia bo przesłania acoga :) (wiem wiem esteta się znalazł hehe)

pistolkami się zajmę później

@Bryczek006
cqbr, firebug - jw
sg556 mk2 - no niestety jak nie postrzelam to się nie przekonam , ale brzmi zachęcająco
p90 tr - to moja dawna sympatia - i solidna opcja - jeśli propozycje przedmówców mniej podejdą
co do micro uzi i szybkości przeładowania - porta do tego przyzwoite - muszę oblookać
skorpion evo - nie widziaęłm na oczy w reku tym bardziej nie miałem, wierzę i sprawdzę
co co mp5tek - miałem keidyś mp5 ras cent i nie podeszła (wiem dziwny jestem) więc mniejsze siostry pewnie też nie podejdą...
@Skipper996 - właśnie celowo "najlepszych" unikam - nie lubię być kikany z publików, niestety jak zaczynam sobie przypominać o co chodzi na SV i ostro cisnąć to coraz częściej lecę z rooma (mimo - kiepskiego k/d i HS ~20%) to nie chce kolejnego zmartwienia w postaci kików za op broń w stylu duali czy ortów

dzieki Chłopaki

ps: o ile dostepne w shopie zabawki moge sobie kupić na 1 dzień i przetestować to z customami mam problem, może właśnie ma ktoś full custom m4a1 i sg556mk2 i da postrzełać ?
trimack
Uczeń
Uczeń

Postprzez pirlo733 » 12 lis 2014, o 12:48

pograj sobie jeszcze mk 14 mod 0
Obrazek
pirlo733
Geniusz
Geniusz

Postprzez Kiepski » 12 lis 2014, o 13:26

Co do mk 14 mod 0 - uwielbiam i biegam z nią na co dzień ..
Co do mp5 - wybrałeś akurat jedyną która ma inny recoil pattern więc gra się całkowicie inaczej niż typowymi mp5kami..
Kiepski
VIP
VIP

Postprzez CA4Ever » 12 lis 2014, o 18:35

z AR-ek no recoil , zobaczyć możesz : Carbon 15 , M6A2 SRT , i Scarl Black lub Trispear (ciut większy recoil - do ogarniecia za to z lepszym dmg - a i custom jest możliwy).
z SMG : MAC-11 , Cz Skorpion Evo ,Veresk (max 35 ammo na mag po powiekszeniu , daje rade) , FAME S.A.F (spoko na walenie hs ale tylko 30 ammo w magazynku na stałe)
Pistol jak auto ma być to : rodzina USP (szególnie spoko tactical) , Bushmaster (wolno się biega z nim ale dość sporo ammo) lub Cobra tj. taki bushmaster z mniejszą ilością ammo lecz nadrabia mniejszą masą co wpływa na bieg przy rush-u )
MIŁOŚNIK BRONI "HIGH RECOIL"
CA4Ever
Podglądacz
Podglądacz

Nick w Grze: TakaSytuacja

Postprzez trimack » 13 lis 2014, o 14:40

dziękuję za dalsze propozycję ... sprawa się troszkę ułatwiła bo Nexon stanął na wysokości zadania i odzyskałem konto :D
8dni wymiany korespondencji, przesyłanie skanu prawa jazdy i mam dostęp do starego konta i kasiorki :) także teraz dzięki randze zaoszczędzę nxy na smakowaniu tematu

temat nadal otwarty - staram się "testować" 1-2 giwery dziennie

jak na razie:
z smg: magpul leży mi najlepiej w zwarciu , na półdystansie ump , najbardziej uniwersalna p90tr
z ar - jednak najlepiej strzela mi się z m416 z acogiem, później cqb ale jeszcze sporo do przestrzelania mam
pistolki- jeszcze czekaja na swoją kolej

- ponawiam pytanie - czy ktoś posyada full custom m4a1, custom m416 i sg mark 2 ?

-- 13 lis 2014, o 14:40 --

dziękuję za dalsze propozycję ... sprawa się troszkę ułatwiła bo Nexon stanął na wysokości zadania i odzyskałem konto :D
8dni wymiany korespondencji, przesyłanie skanu prawa jazdy i mam dostęp do starego konta i kasiorki :) także teraz dzięki randze zaoszczędzę nxy na smakowaniu tematu

temat nadal otwarty - staram się "testować" 1-2 giwery dziennie

jak na razie:
z smg: magpul leży mi najlepiej w zwarciu , na półdystansie ump , najbardziej uniwersalna p90tr
z ar - jednak najlepiej strzela mi się z m416 z acogiem, później cqb ale jeszcze sporo do przestrzelania mam
pistolki- jeszcze czekaja na swoją kolej

- ponawiam pytanie - czy ktoś posyada full custom m4a1, custom m416 i sg mark 2 ?
trimack
Uczeń
Uczeń

Postprzez Kiepski » 13 lis 2014, o 16:00

Full customa M4A1 to chyba każdy ma , ja mam m4ai i SG556 Mark II , jak co pisz pw to się ugadamy na testy ..
Kiepski
VIP
VIP

Postprzez pirlo733 » 13 lis 2014, o 17:34

m4a1 full cus według mnie miażdży m416 :) zapomniałbym, używaj najlepiej acoga który daje + do aimingu
Obrazek
pirlo733
Geniusz
Geniusz

Postprzez trimack » 14 lis 2014, o 10:00

dziekuję za ofertę @Kiepski - odezwę się

- znalazłem w inboxie starego gifta z 2010r (m416 na 30 dni), którego o dziwo dało się zcustomować (bug?) i strzeliłem mu 3na3 - powiem, że 3rof zmienił mu recoil pattern - na gorszy, co i tak nie zmienia faktu - ze żadnych innych widocznych różnic nie dostrzegłem (zwłaszcza in plus) ponad wersję standart - dla mnie odpada z zawodów

- przestrzelałem wczoraj firebuga i standart sg556
pierwszy fajny - bardzo oryginalna giwera ale ciut mało celna , reszta mi pasi , bursty po 3-4 kulki w punkt dragując lekko, poźniej sieje jak boryna zboże
sg556 - lepszy, celniejszy i równie oryginalny, ma przyjemniejszy recoil, delikatne (side to side) po 3ciej kulce, rof ujdzie, porta w normie - fajna

@pirlo733 - widziałem filmik m4a1 full custom z itechem i toto strzelało bardzo dobrze - jesli z reflexem jest lepeij to obadam choć przyznam, że kiedyś w każdej innej kropie niż z acoga ta1 coś mi przeszkadza, trishot - mimo, że czysty bez siatki to dot za duży i rozmazany, ta3 - ammp/hp mnie rozprasza, reflex- wydawał mi się ze nienaturalnie zmienia sensa myszki. Widać muszę ponownie obadać wszystkie

jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie, z znoszenie mojego przesmradzania.
zaoszczędzacie mi Panowie mnóstwa czasu.
trimack
Uczeń
Uczeń

Następna strona

Powrót do Bronie, Itemy, dyskusje