ESL Combat Arms

na grzyby!

Wszystko co nie jest związane z komputerami.

na grzyby!

Postprzez wujek_red » 12 wrz 2013, o 17:02

zachecam was do odejscia od komputerow, zrobienia rundki po lesie z koszykiem. jesli nawet nic nie nazbieracie ciekawego, w co watpie widzac te ilosci jakie dzis widzialem... to przynajmniej sie troche oderwiecie od pradu i betonu.

na zachete, dzisiejsze lupy to kosz plus wiadro, czyli jakies 15 kg grzybow. spokojnie drugie tyle by bylo jakby sie rozladowac w samochodzie i jeszcze rundke zrobic. Obrazek
wujek_red
VIP
VIP

Nick w Grze: wujek_red - exkonto
Level w Grze: LTC 3

Reklama

Re: na grzyby!

Postprzez Checiu » 12 wrz 2013, o 20:18

Hehe, ja wyjdę za dom i mam las, więc daleko nie mam na grzyby, lecz się nie znam więc nie zbieram ^^"
Jednak czasami jak się jeździ na rowerku po lesie to kilka grzyboli się przyniesie do domu :D
Checiu
VIP
VIP

Level w Grze: BG

Postprzez Qardius » 12 wrz 2013, o 20:27

Checiu blaszka beee gąbka dobre w takim uproszczeniu. :lol: Ja byłem i tylko 3 grzybki w lesie gdzie nikt nie chodzi. :cry:
Qardius
Znawca
Znawca

Nick w Grze: Qardius
Level w Grze: COL 4

Postprzez wujek_red » 12 wrz 2013, o 21:43

moje uproszczenie jest takie:
1. brazowe na gorze na jasnej nodze i nie sinieje gabka ani biale = bardzo cacy,
2. brazowe na gorze na brazowawej nodze i sinieje gabka = cacy,
3. reszta beeeeeeeeeeee :D

dwa pierwsze zawsze spotykam i sie nie mieszcza, to nie ma nawet sensu rozwazac innych. szczegolnie drugich od groma... teraz popadalo i jest cieplo to bedzie dopiero wysyp. oj bym zamieszkal tak kolo lasu i co rano z brzytwa na poziomki chadzal :D
wujek_red
VIP
VIP

Postprzez BurMistrzPL » 13 wrz 2013, o 00:15

U mnie lipa. W ubiegłą sobote byłem i tylko 10 prawdziwków. Wszystkie przy i na drodze. W las nie ma co wchodzic bo u mnie jest za sucho. 9/10 prawdziwków było zdrowych aż sie zdziwiłem. W sobote ruszam spowrotem. Troszke za grzybkami, troszke poszwędam sie po niemieckich bunkrach. Szkoda przed kompem wysiadywać.
Obrazek
BurMistrzPL
Bywalec
Bywalec

Nick w Grze: BurMistrzPL
Level w Grze: COL 1

Postprzez Qardius » 13 wrz 2013, o 15:58

A i Checiu jak sinieje grzyb z gabka to poliż jeśli piecze to tez. bee :D
Qardius
Znawca
Znawca

Nick w Grze: Qardius
Level w Grze: COL 4

Postprzez Checiu » 13 wrz 2013, o 16:32

Qardius, taki głupi to ja nie jestem. To że się na grzybach nie znam (czyli jak widzę grzyba to Ci nie powiem jak się każdy jeden nazywa) ale wiem, które są zjadliwe, a które nie i wiem jak się spora część nazywa -.-"
Checiu
VIP
VIP

Level w Grze: BG

Postprzez NastkaPo4 » 14 wrz 2014, o 20:42

Pomysl super, tylko na tym raczej trzeba znac :P Ja nie dosc, ze sie nie znam to panicznie boje sie kleszczy ;p
NastkaPo4
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez NATS » 15 wrz 2014, o 05:20

Wole zbierać free fragi na mixie, niż po lesie na kolanach grzybów szukać ;)
NATS
Podglądacz
Podglądacz

Klan: Virtual Artists
Nick w Grze: NATSIU
Level w Grze: GOA

Postprzez wujek_red » 15 wrz 2014, o 14:02

homogiercus :P widac nie lubisz sie dotlenic, odpoczac w zieleni i zebrac pysznych grzybow na grzybowa czy bigos albo inne cuda.

ps. pieczarki to nie grzyby! :D
wujek_red
VIP
VIP

Postprzez BurMistrzPL » 15 wrz 2014, o 14:59

Ja wczoraj byłem na grzybkach znalazłem ok. 50 rydzów, mój sąsiad miał 2 wiadra skubany, ok. 10 kg. podgrzybka, kilka prawdziwków i z tak na oko 50 kań.
Obrazek
BurMistrzPL
Bywalec
Bywalec

Nick w Grze: BurMistrzPL
Level w Grze: COL 1

Postprzez wujek_red » 15 wrz 2014, o 17:09

heh tydzien temu, w jednym miejscu tyle bylo podgrzybkow, ze az sie chodzilo i ze wkurwem mowilo "nie widze grzyba!" bo tak ciezkie byly juz kosze a tego dziada tylko wiecej i wiecej lol jak wracalismy to tubylcy pochwalili zbiory i zmietli informacja, ze to x 6 wczoraj zebrali tylko o tam poszli :D

na grzyby panowie, na grzyby!
wujek_red
VIP
VIP

Postprzez Lindana » 10 lut 2015, o 16:15

Uwielbiam zbierać grzyby. Naprawdę w sezonie grzybowym można mnie dużo łatwiej znaleźć w lesie na grzybach, niż gdziekolwiek indziej. W zeszłym roku nazbierałam łącznie koło 250 kg. Łącznie, acz nadal uważam wynik za dość imponujący.
Lindana
Żółtodziób
Żółtodziób

Nick w Grze: nie mam konta

Postprzez cashcash » 21 lut 2016, o 14:03

Zbierając grzyby, poznajemy las wraz z wszystkimi jego zakamarkami i żyjątkami go zamieszkującymi.

Możemy się zrelaksować i oddychać tym specyficznym leśnym powietrzem, którego tak bardzo brak ludziom zamieszkującym w miastach.

Dzięki spacerowaniu po leśnych ścieżkach poprawiamy swoją kondycję, w trakcie spaceru uzyskujemy też lepsze samopoczucie (wypoczynek czynny pozytywnie wpływa na nasz stan zdrowia, nie tylko fizycznego).

Uzyskujemy darmowy posiłek (a przecież gdy kupujemy u kogoś grzyby, wcale nie są takie tanie = zbierając, oszczędzamy nieraz całkiem spore sumy); grzyby można przyrządzić świeże, ale również, gdy są już ususzone. [Generalnie można zrobić też niezły biznes, jeśli nie zbiera się grzybów dla siebie, a dla potencjalnego klienta.]
cashcash
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Pacyf » 9 sie 2016, o 07:58

Byłem w ostatnia sobotę na grzybkach, słabo jeszcze w tej mojej wielkopolsce, ale na jajeczniczkę kurek nazbierałem :D
Uwielbiam chodzić i zbierać.
Obrazek

[size=80][color=#BF8000]200000 Kili [tak] 300000 [tak] 5000 zabitych na QR [tak]6000 zabitych na QR [tak] 7000 zabitych an QR [tak] BG [tak] k/d ~1.5 [tak]

Obrazek
Pacyf
Geniusz
Geniusz

Klan: Emerytura
Nick w Grze: Pacyffo
Level w Grze: GOA

Powrót do Bez Prądu