ESL Combat Arms

zakupy u chinczyka - banggood aliexpress itp

Wszystko co nie jest związane z komputerami.

zakupy u chinczyka - banggood aliexpress itp

Postprzez wujek_red » 17 wrz 2015, o 19:01

od jakiegos czasu poznalem co to sa zakupy u chinczykow. musze przyznac, ze ta zabawa jest wciagajaca i ciekawa :D ochrona klienta jest znacznie lepsza niz na np alledrogo. cos sie nie zgadza? towar nie taki? pelen zwrot kasy i przewaznie odsylac niczego nie trzeba jesli koszt przekroczy rozsadna kwote.

przykladowo, na banggood.com zakupilem dwa powerbanki XIAOMI 5V 2A 10400mAh po 60zl kazdy. w polsce bym dal za kazdy pewnie powyzej 100zl. a mozna jeszcze taniej je wyrwac. pipkacz do roweru 90db... za trzy dalem jakies 30zl, rozsadnie glosne. w polsce pewnie z 20-30zl za jeden. na aliexpress.com Bicycle light CREE XM-L T6 wersja usb - jakies 25zl. swieci az milo, 2 typy trybow swiecenia - hi, mid, mryganie / hi, mid, low, mryganie, sos. jeszcze kilka innych pierdol... na kilka innych czekam. koszty wysylki przy takich pierdolach sa zerowe, czas przesylki od powiedzmy 7 dni po 30, jako najdluzszy jaki mialem termin dostarczenia. dodatkowo chyba na ali mozna placic przelewem przez polski serwis platniczy. wychodzi to taniej niz karta o kilka groszy ale nie wiem jak z ochrona klienta. bo przy karcie zawsze jeszcze jest casheback np w visie... a tutaj jest sie skazanym na to jak dziala serwis zwrotow. zakladam, ze nie bedzie wiekszych problemow, ale to jedna opcja mniej odzyskania kasy w razie problemu...

tylko w jednym przypadku mialem chinczyka ktory polecial sobie w preta po calosci i wyslal zupelnie rzecz z innej bajki w tym czesciowo niesprawny. pelen zwrot kasy na konto w trybie ekspresowym. o nic sie nie musialem spierac. po prostu dziala ochrona klienta. nie to co na alledrogo.

jeszcze nie trafilo mnie clo ani podatki za to bo kupuje raczej towary nie przekraczajace pewnej kwoty. mam dylemat przy elektronice. raz, ze gwarancja bedzie jesli nie niemozliwa to mocno utrudniona. ale ludziska sprowadzaja tak tablety, myszki i inne cuda. we wielu przypadkach nawet jesli cenowo sie to bardzo nie rozni to mamy sprzet przynajmniej na papierze parametrami lepszy niz to co mozna kupic w polsce.

na koniec, pytanie do was. macie na tym polu jakies doswiadczenia? cos ciekawego udalo sie wam kupic? jak z przesylkami, jak ze sprzedajacymi... ciekaw jestem.
wujek_red
VIP
VIP

Nick w Grze: wujek_red - exkonto
Level w Grze: LTC 3

Reklama

Re: zakupy u chinczyka - banggood aliexpress itp

Postprzez Marcin_x3 » 17 wrz 2015, o 19:38

Szczerze to planowałem kupić sobie niedługo smartphona od Xiaomi, ceny akurat są porównywalne z aledrogo
http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-2-pro-4_7-inch-2G-RAM-16G-ROM-Qualcomm-Snapdragon-410-Dual-4G-Smartphone-p-984944.html

tylko muszę czekać do święta matki boskiej pieniężnej, ale chyba spróbuje. Jakby co to opiszę to tu ;)
Electronic Music Prisoner o/

wujek_red napisał(a):..... cieszcie sie mlodoscia... macie ja raz w zyciu :)

https://soundcloud.com/cr2records/qulinez-pegasus
Marcin_x3
Geniusz
Geniusz

Nick w Grze: Marcin_x3
Level w Grze: SFC 1

Postprzez wujek_red » 18 wrz 2015, o 13:48

http://chinapost-track.com/track-china- ... acket-plus?
http://chinapost-track.com/

przy zakupach z ali sie przydaje. wczoraj odkrylem bo mialem problem ze znalezieniem przesylki.
wujek_red
VIP
VIP

Nick w Grze: wujek_red - exkonto
Level w Grze: LTC 3

Postprzez Ghost » 16 lut 2016, o 22:55

Kupno od aliego może być czasem dobrym pomysłem, jednakże jakoś się wstrzymuję od tego, ze względu na wątpliwą jakość produktów.
Ghost
Początkujący
Początkujący

Powrót do Bez Prądu