ESL Combat Arms

Teorie spiskowe

Jeżeli się czymś interesujesz to napisz nam o tym

Teorie spiskowe

Postprzez KonFish » 23 kwi 2013, o 22:27

Wiem, że dział średnio pasuje, ale można uznać to za hobby :)

Czy wierzycie, że nami rządzi jakaś grupa, organizacja, mafia? Czy twierdzicie, że niektóre wydarzenia potrzebują głębszego wyjaśnienia, np. WTC, Smoleńsk itd.? Jeśli wierzycie w jakąkolwiek teorie spiskową, to podzielcie się w tym temacie.

To może zacznę.
Uważam, że teoria zakonie illuminatów jest po części prawdziwa. Faktem historycznym jest to, że zakon powstał 1 maja 1776 roku, gdzie Adam Weishaupt - twórca - wypisał kilka punktów jak opanować świat. Historia mówi, że wyginęli niczym dinozaury. Jednak teoria spiskowa mówi na o tym, że ich potomkowie kontynuują ich dzieło opanowując mass media, wlepiając wszędzie swoje symbole i kontrolując nasze społeczeństwo. Ich założeniem jest zmniejszenie populacji do kilkuset milionów, by nimi rządzić i dlatego myślę, że to już nieco przesadzona. Stąd, potwierdzam, że dla mnie ta teoria jest po części prawdziwa, bo w niektóre rzekome procedury ciężko uwierzyć. Przykładowy artykuł:
http://www.poznajprawde.net/aktualnosci ... natow.html
KonFish
VIP
VIP

Klan: Eternal~March
Nick w Grze: KonFish
Level w Grze: COL 4

Reklama

Re: Teorie spiskowe

Postprzez mikilofazer » 23 kwi 2013, o 22:54

Widzę został poruszony temat, który mnie interesuje.

Tu jest filmik, który warto obejrzeć, jeśli ktoś ma ochotę wgłębić się w temat.

Przy teoriach spiskowych wiadomo, że nie we wszystko można wierzyć, ale kilka rzeczy jest dla mnie jasne. Mianowicie:
- stopniowo postępuje znoszenie granic + świat stał się globalną wioską, pojedyńcze państwa mają niewielkie znaczenie na arenie międzynarodowej = jest ktoś, kto rządzi całym tym molochem i na pewno nie jest nim ktoś, o którym rano przeczytasz w gazecie
- banki mają już taką władzę, że jeśli chcą, mogą nawet sztucznie wywołać kryzys co doprowadza kraje do bankructwa, dzięki czemu sprzedają swoje zasoby za bezcen a ktoś z dużym zasobem kapitału może to kupić.
- blokowanie nowych technologii, celowe postarzanie produktu to fakty, na pewno o tym słyszałeś
- skąd wzięła się arabska wiosna? czemu nagle w 3 krajach ludziom nie spodobal się tamtejszy władca rządzący twardą ręką, ale sprawiedliwy? Jakim cudem stało się to jednocześnie? A może ktoś umyślnie wywołał to niezadowolenie społeczne wykorzystując propagandę, żeby celowo wywołać chaos w tych krajach? Tak, te kraje mają duże złoża ropy.

To tyle na szybkiego, warto się zaglębić w temat. Albo chociaż mieć świadomość, że z telewizji, radia, czy gazety nie zawsze dowiesz się prawdy. Może to być prawda taka, jaką ktoś chce żebyś znał.
mikilofazer
Przechodzień
Przechodzień

Klan: Ciapciaki(leader)
Nick w Grze: Yasushi
Level w Grze: MAJ 5

Postprzez bednarson » 23 kwi 2013, o 22:56

Spisek jest taki że żyjemy w państwie demokratycznym a mamy gówno do gadania :p

a tak na poważnie - biorąc pod uwagę wiedzę mojego ojca - sam Smoleńsk śmierdzi ściemą.
Obrazek
bednarson
VIP
VIP

Level w Grze: GOA

Postprzez beer » 23 kwi 2013, o 23:10

Smoleńsk śmierdzi na 100%.
Wg mnie Osama żyje. Albo się jakoś dogadali, albo nigdy go nie było a wszystko było tylko medialną nagonką, która sprzyjała wkroczeniu do Azji, szerzej niż akcja z Saddamem. Nie wierze, że Stany, które zawsze afiszują się z tym, że nie boją się niczego, nikt ich nie sterroryzuje itp , w obawie przed pielgrzymkami arabów do jego grobu, zrzucają ciało wr nr 1 do morza. Bez sekcji, zdjęć, oficjalnego tego rozgłaszania aby zgnoić islamski świat. Co im szkodziło zbadać zwłoki, odpowiednia dokumentacja,i nawet spalić i do klopa reszta? arabom by mogli powiedzieć że do morza poszło. Czemu jak znaleźli Saddama Hussajna w dziurze w ziemi w momencie wszystkie cnn, bbc, cnbc itp huczały newsami? Już nie powiem ilu internautów miało lub ma nadal filmik z jego egzekucji. Myślicie że by dało się to nakręcić i rozpowszechnić, jakby nie "ciche" przyzwolenie?

Czytywałem kiedyś Factor X, sporo tam różnych takich dziwnych spisków było poruszanych ;)
beer
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: LTG

Postprzez CAT » 24 kwi 2013, o 02:17

odbiegnę od waszego tematu, teorie spiskowe? aby były prawdziwe muszą mieć dowody - bez tego nawet nie ma co sobie głowy zawracać - kiedyś mocno dyskutowałem z kreacjonistami i z ludźmi z towarzystwa płaskiej ziemi - i choć na pierwszy rzut oka ich argumenty wydają się wartościowe - to dla człowieka, który od nauki nie uciekał są po prostu idiotyczne.

kreacjoniści - ludzie wierzący iż ziemia ma około 6000 lat - (dosłowna interpretacja Biblii) a np. kości dinozaurów Bóg podłożył specjalnie, ewolucja nie istnieje itp.
towarzystwo płaskiej ziemi - także wywodząca się z dosłownej interpretacji biblii, sądzą że np. zdjęcia z kosmosu to fotomontaż i oszustwo, grawitacja istnieje bo ziemia ciągle przyśpiesza pionowo w górę http://theflatearthsociety.org/cms/
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez Seager » 24 kwi 2013, o 07:58

Jak można sądzić, że ziemia jest płaska i zasuwa w górę, aby tworzyć "grawitacje"? Rozumiem teorie o spisku w Smoleńsku (sam tak myślę), o lądowaniu na Księżycu, ale takiego czegoś jeszcze nie słyszałem. :D
Obrazek
Permanent: L96A1 Arctic Wolf, G36E Valkyrie + kilka innych zabawek.
Seager
VIP
VIP

Nick w Grze: _V-PoweR-

Postprzez Spectronn » 24 kwi 2013, o 10:27

Kazdy niby chce tego smolenska, chce to wyjasnic itp itd. Osobiscie mnie nie interesuje co sie tam zdarzyło a nawet nie jest mi szkoda pod wzgledem politycznym. Szkoda tylko młodych ludzi. Spoźnili sie na samolot bo niezle wczesniej zabalowali, piloci tez srali w portki zeby nie podpaść jak pilot który odmówił prezydentowi lądowania w Gruzji. Wiedząc jak działa rynek finansowy i mając mozliwosci by sprzedac konkretne nawet durne i nieprawdziwe informacje mozna wywolac panike na gieldzie i zgarnac sumke, tym sie zajmuja analitycy finansowi.

Wierzę tylko w fakty i tym moge sie poslugiwac w zyciu czy tez na studiach i pracy. Tam gdzie nie ma faktów a sa przypuszczenia jest miejsce na teorie spiskowe, przypadkowe scenariusze.

W sprawie smolenska moze nawet dla przykładu rosjanie niech beda winne. Gdyby takie cos wyszło na jaw to co? To nic :F Polska jest malo znaczącym krajem, nikt Rosji nic nie zrobi. Embarga? Kto by smiał :F Predzej sam blagalby o rope i gaz. Rosja jest nietykalna. Kazdy o tym dobrze wie i nie kozaczy z nią. Po drugie nigdy takie cos nie ujrzałoby swiatla dziennego. Ludzkośc zatacza duze koło i kiedys wróci do korzeni. Wróci do takiego stanu jak sprzed 1,2,3 moze 4 tysiąca lat. Wystarczy brak surowca energetycznego jak ropa,gaz, wszystko stanie. Pieniądze nie beda nic warte, tylko pozywienie :) Energii odnawialnej bedzie zbyt malo dla takiej duzej populacji ludzi. Wbrew pozorom w afryce niewiele byloby zmian :D

Co do faktu ze sa technologie lepsze od tych niz teraz mamy to prawda, lecz w momęcie gdy wprowadzenie czegos nowego co kasuje nam biznes i monopol na cos, kasuje nam rynek to sie tego nie robi. Farmaceutyka, pojazdy na wode, itp te rzeczy już są :) Możliwe ze od dawna ale to sie nie oplaca dla obecnego swiata. Skad taka pewnosc ze sa nowsze technologie niz te które widzimy?

Prosta odpowiedz, wystarczy popatrzec na historie. Leonardo da Vinci, starozytne mechanizmy obliczeniowe których dzisiejsi naukowcy nie sa w stanie dokladnie okreslic jak dzialaja i jak obliczaja i co obliczaja.... Naukowcy Hitlera, każda baza, kazdy nowy projekt wyprzedzal o lata swoje czasy. Niektóre projekty byly tak nowoczesne ze do dzisiaj są objęte klauzula tajnosci i USA proboje cos z nimi zrobic. Nie bez powodu po wojnie USA przejeło naukowców, plany, szkice i projekty nad czym pracowali naukowcy w laboratoriach. A było nad czym pracować i co odkrywac, byly na to pieniadze i bezgraniczne mozliwości aby opracowac Wunderwaffe :)

Nie dziala mi ALT wiec nie pisze polskich znakow :(:(:( QQ
Spectronn
Geniusz
Geniusz

Klan: BRAK !!
Nick w Grze: Spectronn Iz BANNED

Postprzez CAT » 24 kwi 2013, o 11:34

przypomnę że temat Smoleńska był wałkowany bardzo często u mnie na uczelni w kwestii technicznej (jestem na Lotnictwie) i żaden z wykładowców nie wypowiadał się na ten temat, jedyne co można było usłyszeć to że samoloty były sprawne i nie w nich należy szukać winy. Oczywiście nikt nie wierzy także w teorie spiskowe od Antoniego Macierewicza...
człowiek ma naturalne skłonności by takie rzeczy przyswajać. Osobiście nie wierze w żadną z teorii zwanymi "spiskowymi"
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER

Postprzez Spectronn » 24 kwi 2013, o 12:04

I tu sie zdziwisz bo to jest dobry marketing, który robi Macierewicz. On sprzedaje swoj wizerunek, wizerunek dobrego fightera. Ludzie to kupia i dlatego taka osoba medialna nie wazne co powie zawsze bedzie popularna.

Tak samo jak ja, zakladam mase tematów, pisze o Lidze Cienia ze jest najlepsza(bo jest i to mozna udokumentowac) sprawia ze sama LC jest tak popularna jak zaden inny klan. Nie wazne ze cos jest czasem zle, ważne ze ludzie chcą o tym rozmawiac, ze nie przejdą obok tego obojętnie. Duzo graczy nas zna wczesniej niewielu... Nie wazne co sie zrobi, ważne ze ludzie o tym mowia i to daje juz bardzo duzo. Nie trzeba juz tak zabiegac o graczy bo sami sie zgłaszają.

BTW: Tak samo bylo z TEAM KOTLECIKI, kazdy myslal ze to jakies low hackery, ze niewiadomo skad przyszli, skladali oferte na ca.pl, wygrywali mecze jeden za drugim. Od czapy kogos prowokowalismy tematem na forum i potem ludzie sami do nas przychodzili jednak musielismy siedziec cicho zeby prawda nie wyszla na jaw. Gralismy w 5 osob z Team Diablo i nawet klanowicze nie wiedzieli dlugo o tym projekcie. Byly domysly tutaj na forum bo ludzie nie znali faktów. Tak wlasnie rodzą się teorie spiskowe. Nie znamy faktów i tu moze dzialac fantazja, umysl i mnóstwo mozliwych scenariuszy.

Nie dziala mi ALT wiec nie pisze polskich znakow :(:(:( QQ
Spectronn
Geniusz
Geniusz

Klan: BRAK !!
Nick w Grze: Spectronn Iz BANNED

Postprzez X_TikTak17_X » 26 kwi 2013, o 14:20

Wszystko jest możliwe .
X_TikTak17_X
Profesor