ESL Combat Arms

Jakie książki czytaliście ? Co polecacie ?

Jeżeli się czymś interesujesz to napisz nam o tym

Jakie książki czytaliście ? Co polecacie ?

Postprzez Zolo » 7 kwi 2015, o 20:00

Tak jak w temacie, kto z was czyta ? Co lubicie czytać ? Jakie ksiązki przeczytaliście ? Co polecacie?

Więc zacznę od siebie, w czytanie wkręciłem się w ubiegłym roku jakoś po wakacjach.
A swoją przygodę zacząłem od Hobbita mistrza Tolkiena :) A potem już poleciało.

Z twórczości Tolkiena polecam:
Hobbit
Trylogia Władcy Pierścieni
Sillmarilion
Dzieci Hurina
Niedokończone Opowieści

(Najlepiej w tej kolejności)

Następnie zabrałem się za kilka "szybkich" pozycji
Metro 2033 - książka kosmos, strasznie ciekawa, cały świat fajnie przedstawiony i dodatkowo fakt że wszystko dzieje się w Moskiewskim metrze dodaje książce dreszczyku
Ojciec Chrzesty - klasyka dla każdego kto interesuje się tematyką mafijną , czy chociażby grał w Mafię :)
Czy Androidy Śnią o Elektrycznych Owcach - świetne fantasy które ukazuje trochę inne spojrzenie na przyszłość, na podstawie książki powstał też film Blade Runner

No i pozycję od stycznia tego roku :)

Tyle się zachwala zagranicznych autorów itp a na naszym "podwórku" mamy takich mistrzów pióra jak Sapkowski, więc zabrałem się za wiedźmina w tej kolejności :

Miecz Przeznaczenia
Ostatnie Życzenie
Krew Elfów
Czas Pogardy
Chrzest Ognia
Wieża Jaskółki
Pani Jeziora
Sezon Burz

Świat opisany przez Sapkowskiego jest tak ciekawy, rozbudowany że ciężko to nawet opisać. Zdecydowanie polecam.

Z ciekawszych pozycji mogę jeszcze polecić pierwsze dwa tomy z serii demonicznej Malowany Człowiek tom 1 i 2

A obecnie czytam Harrego Pottera i Igrzyska Śmierci :)
Z Harrego przeczytałem 4 pierwsze tomy a z Igrzysk został mi ostatni tom.

Co planuję dalej przeczytać?
Oczywiście dokończyć Harrego Pottera i Igrzyska śmierci.
A potem chciałbym przeczytać Player One.

Ogólnie od lutego zamieniłem papierowe książki na czytnik e-book'ów, jeśli ktoś czyta dużo książek to według mnie jest to świetny wybór, czyta się wygodnie, książki są tańsze, nie męczy oczu jak czytanie na tablecie.

Ciekawe komu będzie się czytać taki długi post? :mrgreen:
Zolo
VIP
VIP

Klan: World Famous
Nick w Grze: Ni mam kónta
Level w Grze: GOA

Reklama

Re: Jakie książki czytaliście ? Co polecacie ?

Postprzez beer » 7 kwi 2015, o 21:11

Zolo napisał(a):
Ogólnie od lutego zamieniłem papierowe książki na czytnik e-book'ów, jeśli ktoś czyta dużo książek to według mnie jest to świetny wybór, czyta się wygodnie, książki są tańsze, nie męczy oczu jak czytanie na tablecie.

tak poza tematem to chyba na odwrót:)
a co do tematu to nie mam czasu się rozpisywać, ale lubię czytać co w moim pokoleniu (lat 30) jest rzadkością niestety.
Najchętniej jakieś thrilety medyczne, kryminały, akcje, przygodowe.... co tam matka z biblioteki przyniesie i mnie zaciekawi po opisie, a poza tym to w kółko Szklarskiego "przygody Tomka Wilmowskiego" i "harrego pottera" :)
beer
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: LTG

Postprzez 87charlie » 14 kwi 2015, o 20:47

Polecam książki Mariusz Szczygła. Zwłaszcza "Zrób sobie raj". Dzieło to traktuje o naszych terytorialnych sasiadach - Czechach. niby tak bliscy, a jednak jak daleko w pewnym sensie...
87charlie
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez shoxie » 15 kwi 2015, o 11:11

Ja, Ibra - dla wszystkich fanów piłki nożnej ;) jak dla świetnie się czyta, a jego historia jest bardzo ciekawa ! ;)
shoxie
Plotkarz
Plotkarz

Nick w Grze: ShoX-
Level w Grze: CSM 3

Postprzez wujek_red » 15 kwi 2015, o 11:36

heh u mnie ponad 100-150 rocznie przelatuje stad juz nawet nie zapamietuje autorow ani tytulow. niestety juz nie czytam a przerabiam na audiobooki i slucham. nie ma juz w zyciu czasu na takie siedzenie i czytanie...

jak chcesz docenic polska ksiazke a przy okazji sie odrobine posmiac to siegnij po pilipiuka i serie z jakubem wedrowyczem. inne tez ma ciekawe.

jeszcze jedna seria byla, przy ktorej zasmiewalem sie z stropolszczyzny w przeklenstwa wplecionej. tak pieknie i kwieciscie, ze nie sposob sie nie smiac. chyba to byl sapkowski i trylogia husycka. obawiam sie tylko, ze po przeczytaniu tego bedziesz rzucal staropolszczyzna a nie kurwami jak sie w palec buchniesz albo ktos ci droge zajedzie.

z fantastyki, cala seria o honor harrington davida webera.

cala masa innych autorow, ktorych mozna smialo polecac od takich klasykow jak jack higgins, alistair macLean poprzez medyczne tematy ala robin cook ... masa tego lezy tylko czytac nie ma komu.
wujek_red
VIP
VIP

Nick w Grze: wujek_red - exkonto
Level w Grze: LTC 3

Postprzez Zolo » 19 kwi 2015, o 13:00

Obecnie bez reszty wciągnęła mnie książka Player One (oryginalny tytuł Ready Player One).

Książka opowiada o niedalekiej przyszłości gdzie wszyscy uciekają do wirtualnego świata OASIS , a po śmierci jej twórcy ujawniony zostaje jego testament który mówi że kto odkryje ukryty przez niego Easter Egg w grze dostanie całą jego fortunę.

Twórca gry jest zakochany w latach 80 więc w całej książce mamy masę nawiązań do filmów, seriali, komiksów i gier właśnie z tego okresu, to jest właśnie rzecz która najbardziej wciąga w tej książce.

Więc jeśli jesteś fanem gier, filmów z tego okresu to zdecydowanie polecam.
Zolo
VIP
VIP

Klan: World Famous
Nick w Grze: Ni mam kónta
Level w Grze: GOA

Postprzez kuba451 » 20 kwi 2015, o 20:06

50 twarzy Greya to jedna z najlpszych książek. Wazne żeby nie dawać ich do czytania kobietom przed snem bo później nie dadzą Ci spokoju przez całą noc :D
kuba451
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez govegan » 25 kwi 2015, o 23:31

ja polecam jakiś dobry kryminał. tylko takie książki czytam ;)
govegan
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez bucikan » 30 kwi 2015, o 08:07

Ja dawno nie przeczytałam, żadnej dobrej ksiazki. Nie mam czasu.
bucikan
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez itex94 » 2 wrz 2015, o 12:06

Uwielbiam książki z motywami pracy policji, seryjnych morderców, tajemnicze, takie które trzymają w napięciu i potrafią przenieść do innego wymiaru. Ostatnio czytałam książkę Dariusza Pawłowskiego "Czarna samica kruka", połączenie thrillera psychologicznego i horroru i jestem zachwycona.
itex94
Żółtodziób
Żółtodziób

Powrót do Hobby