ESL Combat Arms

Witam wszystkich :D

Dział w którym każdy może napisać coś o sobie

Witam wszystkich :D

Postprzez Viking_CK » 5 maja 2016, o 00:13

Hej :) Mam na imię Tomek i jestem z Kielc. Pomimo tego że informatyką zajmuję się grubo ponad 10 lat to można powiedzieć że zagadnienie esportu jakim są gry online jest dla mnie nowe. Do tej pory jakoś chyba z braku czasu nie zgłębiałem tej dziedziny. W CA gram od niedawna i muszę przyznać że wciągnęło mnie. Poza graniem interesuję się informatyką, nowymi technologiami, gadżetami i sportami ekstremalnymi. Chętnie poznam nowych, fajnych, wartościowych ludzi. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 12 maja 2016, o 19:00 przez Viking_CK, łącznie edytowano 1 raz
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Klan: ElitePolishTeam
Nick w Grze: Viking_CK
Level w Grze: CSM 1

Reklama

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez Bryku » 5 maja 2016, o 21:17

Witamy w gronie Combatowiczów ;) Miło zobaczyć nowego użytkownika, który nie jest botem :D
Zapraszam do znajomych:
Combat Arms Reloaded: Bryku_PL
Combat Arms: the Classic: Bryku_PL
Steam: Bryku_PL
Origin: Bryczek006
Xbox Live: Bryku23
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN

Postprzez Viking_CK » 6 maja 2016, o 12:16

Przydałaby się jakaś promocja forum bo widzę, że żywych istot raczej tu jak na lekarstwo.
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Szwederko » 6 maja 2016, o 19:49

Witam. Mało aktywnych forumowiczów, fakt. To wszystko z powodu coraz mniejszej liczby polskich graczy. Niestety ostatnim czasie Nexon nie "rozpieszczał". Miejmy nadzieje, że wszystko odżyje. Jeszcze raz witamy i pozdrawiam.
Szwederko
Administrator
Administrator

Klan: Eternal~March
Nick w Grze: Szweder

Postprzez beer » 6 maja 2016, o 20:20

Szwederko napisał(a):Witam. Mało aktywnych forumowiczów, fakt. To wszystko z powodu coraz mniejszej liczby polskich graczy.

Polaków dalej gra sporo.
Ale podzieliłbym ich na kilka grup
1. Pro elo koksów w ich mniemaniu którzy zamykają się w swoim gronie.
2. Byłych pro elo koksów, po banach, nawet wieloktornych grających na low rankach i znowu wyłapując bany
3. graczy którzy grają dla grania a nie wyniku i czy to raz 3:9 czy 12:2 jest sprawą drugorzędną bo najważniejsza jest zabawa jaką jest gra
4. nowicjuszy
beer
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: LTG

Postprzez Viking_CK » 7 maja 2016, o 20:34

Szwederko napisał(a):Witam. Mało aktywnych forumowiczów, fakt. To wszystko z powodu coraz mniejszej liczby polskich graczy. Niestety ostatnim czasie Nexon nie "rozpieszczał". Miejmy nadzieje, że wszystko odżyje. Jeszcze raz witamy i pozdrawiam.

Fakt na serwerach globalnych jest ich jak na lekarstwo właśnie też się zastanawiałem czy tak mało Polaków gra w CA, w końcu minęło już parę ładnych lat od wydania gry, czy po prostu 99,9 % polskich graczy jest zrzeszonych w klanach a co za tym idzie gracz niezrzeszony nie ma po prostu do nich dostępu.

beer napisał(a):Polaków dalej gra sporo.
Ale podzieliłbym ich na kilka grup
1. Pro elo koksów w ich mniemaniu którzy zamykają się w swoim gronie.
2. Byłych pro elo koksów, po banach, nawet wieloktornych grających na low rankach i znowu wyłapując bany
3. graczy którzy grają dla grania a nie wyniku i czy to raz 3:9 czy 12:2 jest sprawą drugorzędną bo najważniejsza jest zabawa jaką jest gra
4. nowicjuszy

Beer z Tobą też się zgodzę aczkolwiek mam nadzieję że są jeszcze klany normalnych osób które grają uczciwie bez żadnych przekrętów, grających dla rozrywki a jednocześnie chcących podnosić swój poziom ponieważ chciałbym się do takiego nająć a Ty dajesz mało ciekawe alternatywy :)
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Bryku » 7 maja 2016, o 22:06

To że ktoś nie jest członkiem żadnego klanu nie oznacza, że nie gra w CA ;) Sam od długiego czasu jestem "wolnym ptaszkiem" i gram solo, jednak nie zniechęca mnie to do zabawy z tą grą. Wręcz przeciwnie - nie ma przymusu grania CW, wchodzenia na TS itp. Gram kiedy chcę i w co chcę ;) I tak już od kilku lat :)
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Postprzez beer » 7 maja 2016, o 22:20

tak jak pisze Bryku zgodzę się z tym, ale działa to też w drugą stronę. Jest masa klanów które są po prostu klanami które nie grają cw bo nie chcą/nie lubią/brzydzą się cwaniactwem, oszustwami etc , ale razem, między sobą, do tego jak nie ma tsa łatwiej się znaleźć i komunikować w grze i to jest spoko:)
beer
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: LTG

Postprzez Viking_CK » 7 maja 2016, o 22:52

Tak oczywiście to się wszystko zgadza co mówicie. Jednym słowem co kto lubi. Jednakże bez klanu trochę trudno o jakieś przemyślane taktyki, panuje raczej chaos i każdy biega i strzela na oślep. Poza tym zacząłem grać głównie z tą myślą żeby poznać nowych ludzi z którymi można pogadać nie tylko na tematy związane z grą. Miasto pustoszeje starzy znajomi wyjechali a wyluzowanych ludzi w podobnym wieku znikoma ilość co przekłada się czasem na nudę :|
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Bryku » 8 maja 2016, o 17:38

Ze znajomościami zależy - ja nieraz spotykam ciekawych ludzi po prostu w rozmaitych grach (interesująca komunikacja jest na QR). Jeśli chodzi o taktyki, to CA raczej do tego się nie nadaje (a przynajmniej rzadko spotykane są mecze taktyczne). Kampienie całym teamem w pomieszczeniu z ośmioma turretami to dla mnie żadna taktyka, a niestety tak wygląda dominująca większość gier Eli Pro (w tym te na serwerze klanowym). Jeśli chodzi o grę taktyczną, to bardziej polecałbym CS'a. Dla mnie CA to po prostu gra dla zabawy - dla zabicia czasu, odstresowania się po ciężkim dniu - nic więcej. Granie dla expa też jest bez sensu. Wejdź do pokoju Elimination i baw się ;) To mój ulubiony tryb, w którym można się świetnie zabawić :)
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Postprzez Viking_CK » 9 maja 2016, o 21:26

Na początek rozwiń pojęcia QR i turret :) Co do taktyki wiadomo, że na tak małych mapach nie można prowadzić jakiś mega zaawansowanych działań taktycznych ale chaos można znacznie ograniczyć. Co do trybu to właśnie gram na elimination najczęściej :D
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Bryku » 10 maja 2016, o 11:14

Turret jest to wieżyczka, która ma zamontowany minigun. Gdy dostrzeże przeciwnika, automatycznie zaczyna do niego strzelać. Nie zabiera co prawda jakoś wyjątkowo dużo HP, jednak jeśli skupi się większa ilość speców (czyli postaci, które mogą kupić ten przedmiot), wraz z tymi turretami, to są oni nie do zabicia.
QR to Quarantine Regen. Jest to tryb kooperacyjny zombie vs. ludzie. W przeciągu pierwszych 10-15 sekund wybierani są losowo gracze, którzy stają się zombie. Ich zadaniem jest zainfekować wszystkich ludzi. Ci zaś z kolei muszą się bronić przed zarazą, poprzez zabijanie umarlaków. Co ciekawe, na podstawie tego trybu powstał fireteam Cabin Fever. Jeśli chodzi o grę for fun, nie polecam mapy Hell's Gate, gdyż jest to typowe farmienie EXP'a. Jeśli zaś potrzebujesz szybko dużej ilości punktów doświadczenia - jak najbardziej polecam (w szczególności, gdy są eventy z bonusowymi punktami EXP i GP).
Kiedyś CA było grą bardziej taktyczną. Pamiętam czasy, gdy na serwerze Victor (istniał on jeszcze przed fuzją EU i NA) grało się dużo Eli Pro, ale najwięcej S&D. Tam liczyła się tylko taktyka. Spece w tamtych czasach były od poziomu 2LT1, a Turret - CPT2, więc niewiele ludzi mogło sobie na takie zabawki pozwolić. Teraz ludzie wolą grać na mapkach, w których można się czaić ze sporą ilością turretów, bo im dłuższa rozgrywka, tym większy EXP - fun'u z tego nie ma niestety żadnego...
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Postprzez Viking_CK » 12 maja 2016, o 19:17

Dzięki Bryku za objaśnienie skrótów, Co to turrentów to jeszcze ujdą ale racja widzę że w tej chwili sporo osób rozstawia turrety i miny i czekają gdzieś pochowani licząc na to że ktoś akurat będzie tamtędy przechodził. Co do min to chyba nie ma nic bardziej wkurzającego tym bardziej jeśli zastawiona jest praktycznie 1/4 mapy i to tak sowicie, bo takie akcje też się zdarzają. Nie liczę już nawet przy tym turretów.
QR grałem ale jakoś to do mnie nie przemawia. Jeśli chodzi o mapę Hell's Gate to jakoś nie rzuciła mi się w oczy.
Zacząłem się jeszcze zastanawiać nad jedną rzeczą. Mianowicie chodzi o to że kilka razy zdarzyło mi się wpakować cały magazynek komuś w głowę i nic. Teraz moje pytanie brzmi czy w grze występuje takie "opancerzenie" czy to są po prostu jakieś haki bo wygląda to wprost niewiarygodnie.
Na koniec rozumiem że skrót CW oznacza - Clans Wars ?
Viking_CK
Żółtodziób
Żółtodziób

Postprzez Bryku » 12 maja 2016, o 21:12

Hell's Gate głównie jest grane na serwerze VIP, ale aby tam wejść, trzeba przynajmniej raz kupić NX'y. Jeśli chodzi o strzały w głowę, to są dwie rzeczy, które mogą skutkować taką sytuacją, jaką opisałeś, a mianowicie:
- postaci kosmetyczne są zbugowane, więc często się zdarza, że tankują strzały (czyli jedynie co się dzieje, to tracą parę pkt AP, czyli pancerza, a tak to zostaje nienaruszony) i dzięki temu nie ginie,
- po odrodzeniu postać ma 3-sekundową ochronę, więc wtedy jest nieśmiertelna.
Ewentualnie mogą być takie hacki, ale osobiście się z nimi nie spotkałem (w ogóle ostatnio w CA jest dość mała ilość hackerów).
Jeśli chodzi o CW, to tak - to oznacza Clan Wars.
Zaś odnośnie min - możesz sobie kupić Assassina i umiejętność Caution (nie wiem, jak to jest przetłumaczone na polski, jeśli używasz polskiego klienta). Wtedy będziesz widział wrogie miny, poprzez oznaczenie czerwoną strzałką. Niby nic, ale czasem ratuje skórę ;) Do Assassina musisz mieć poziom SSG1.
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor