ESL Combat Arms

Media Markt

Wszystko co jest związane z komputerami itp.

Media Markt

Postprzez shoxie » 23 sty 2015, o 14:11

Witam, chciałbym podzielić się z wami i ostrzec was przed sklepem Media Markt i ich gwarancjami + itp.
Otóż kupiłem u nich laptopa 17 listopada i namówiony przez miłego Pana dokupiłem gwarancję + komfort i ochrona. Pech chciał, że po 5 dniach zalałem laptopa, wkurwiłem się strasznie, ale co tam mam gwarację myśle sobie i poszedłem oddać sprzęt ;) przyjeli zgłoszenie itd po 2 tyg dodzwoniłem się i okazało się, że przyjmą moją reklamacje itd. To był okres przed świąteczny, więc przez Święta dałem sobie spokój i poszedłem tam dopiero po nowym roku po mojego naprawionego laptopa. Okazało się, że jednak gwarancji nie uwzględnia bo zaszła jakaś pomyłka itp. Zrobiłem tam małą zadyme i jedyne co usłyszałem to to, że kupiłem tą gwarancję świadomie i to nie u nich a u firmy WARTA, więc oni umywają ręce od tego i do nich mam się kierować z pretensjami :/ Po rozmowie z kierownikiem, Pan przy mnie zmienił na komputerze, że jednak uwzględnia i znowu czekanie, dzwonienie do nich, dzwonienie media markt do Warty itd itd. Musiałem pisać jakieś pismo do ubezpieczyciela, że nie wywiazali się w terminach i ogólnie olali moją sprawę. Dzisiaj zadzwonili do mnie, że koszt naprawy przekracza wartość laptopa i oddadzą mi kasę, ale tylkow formie karty podarunkowej :D dobre i tyle, mogli zawsze dać mi bon na taki sam laptop hehe. Dlatego chciałem was ostrzec przed dodatkowym zakupem tego gówna w media markt !!! :lol:

ps: kupiłem tą samą gwarancję w rtv media agd i nie było problemów z tym, że tam kosztuje to 800zł, a w media 300, może dlatego tak w chuja lecą ? Miał ktoś podobny przypadek, czy może jednak macie milsze wspomnienia ?
shoxie
Plotkarz
Plotkarz

Nick w Grze: ShoX-
Level w Grze: CSM 3

Reklama

Re: Media Markt

Postprzez CAT » 23 sty 2015, o 15:21

dziwne że za zalanie w ogóle przyjęli, zwykle takie rzeczy nie są obejmowane gwarancją, natomiast co samego MM - cóż sklep wbrew reklamie nie dla idiotów, jest dokładnie dla nich, zwykła przejściówka czy kabel warty 5 zł. kosztuje tam 30, najtańsza klawiatura koło 40 zł, gdzie taka sama w dowolnym sklepie 20 zł, jak i cała masa innych rzeczy w zaporowych cenach, raz w życiu kupiłem tam pamięć ram bo była w promocji (patrz normalnej cenie), całą resztę preferuję w mniejszych sklepach, najlepiej niesieciowych lub w internecie. Pamiętam akcję na akademiku, kumplowi spaliła się karta graficzna w laptopie bo naparzał non stop w gry (TOMB RAJDER), facet od gwarancji zjawił się u nas w pokoju na drugi dzień, zapakował laptopa w pudełku żeby się nie zarysował, mieli czas producenta 2 tygodnie na naprawę, zabrali w czwartek, we wtorek przywieźli naprawionego :) gwarancja door-to-door od HP. Laptop chyba kupiony w X-KOM'ie, ale gwarancja była producenta.
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez Molkar » 23 sty 2015, o 17:27

Mogli zawsze Ci wymienić na drugiego takiego samego laptopa i tyle ;) co do gwarancji to proste, czytasz co obejmuje i tego żądasz bo masz to na piśmie :P tylko czytasz wszystko łącznie z * :D co do MM cóż to sklep gdzie idziesz kupić jak jest na coś promocja albo dni bez vatu bo wtedy możesz coś fajnego trafić ;)
Sam osobiście kilka zakupów tam zrobiłem, 7 lat temu kupiłem monitor na promocji za 500 zł gdzie w innych sklepach był po 650-750 zł :D tylko oczywiście nie było tej promocji w gazetce :P kolega tam pracujący mi o niej powiedział.

A zarabiać CAT na czymś muszą, dlatego kable itp. takie drogie, jak ktoś potrzebuje na gwałt i nie chce mu się szukać wpada do MM / ME / Saturna czy innego sklepu dla mas i kupuje.
Sam szukałem kabla HDMI to chcieli za niego 30 zł i mówili że to taki gówniany i w ogóle ale tu mają zajebisty ze złotymi końcówkami za 150 zł ... :D
Na allegro kupiłem 3m kabla HDMI za 3.74 zł wraz z przesyłką działa już 5 miechów :D
Dlaczego ocaleni pozostają bezimienni – jakby ciążyła na nich klątwa – a poległych otacza się czcią? Dlaczego czepiamy się tego, co utraciliśmy, ignorując to, co udało nam się zachować?”
Steven Erikson, „Bramy Domu Umarłych”, s. 427
Molkar
Wyjadacz
Wyjadacz

Nick w Grze: Molkar
Level w Grze: CPT 4

Postprzez shoxie » 23 sty 2015, o 18:34

CAT napisał(a):dziwne że za zalanie w ogóle przyjęli, zwykle takie rzeczy nie są obejmowane gwarancją, \

to była gwarancja rozszerzona która ,,miała'' obejmować wszystkie uszkodzenia mechaniczne itp. Jak to mi gościu w sklepie powiedział: za 2 lata wywalisz Pan lapka przez okno, albo zalejesz kawą, napiszesz, że to przez osoby trzecie, a my damy Ci nowego, albo coś w tej cenie :lol:
shoxie
Plotkarz
Plotkarz

Nick w Grze: ShoX-
Level w Grze: CSM 3

Postprzez Panzer » 30 mar 2016, o 21:36

Shoxie i naprawdę zawierzyłeś słowom sprzedawcy, bez zweryfikowania tego w wersji pisemnej?
Panzer
Początkujący
Początkujący

Powrót do Hardware