ESL Combat Arms

Czarne Chmury nad Nexonem

Jak nie wiesz gdzie pisać, to pisz tu

Czarne Chmury nad Nexonem

Postprzez CAT » 5 maja 2018, o 10:18

Wiem, że Combat Arms należy od jakiegoś czasu do Valoefe, ale nie sposób zapomnieć o dawnym właścicielu - Nexonowi, a teraz ten ma problemy, nie dość że musiał sprzedać Combat Arms (co być może jest powiązane) to dodatkowo niedawno został skazany przez komisję do spraw sprawiedliwego handlu na kwotę 850 000 $ za lootboxy w grze Sudden Attack - konkretnie chodzi o pewny ewent w którym mogliśmy wylosować bardzo cenne "puzzle" dające przewagę w grze, ale Nexon "zapomniał" poinformować, że szansa na ich wylosowanie to ledwo 0,5% (czyli średnio 1 skrzynka na 200 zawiera puzzla). Choć w Polsce jeszcze za to się nikt nie zabiera to już w niektórych krajach starają się ograniczyć ten proceder - mowa głównie o Holandii, Belgii i Korei Południowej. Osobiście nie jestem przeciwnikiem lootboxów, aczkolwiek chciałbym aby wydawca miał obowiązek napisania jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania danego przedmiotu. W Combat Arms lootboxy występowały od zawsze i nigdy nie było wiadomo co wylosujemy (tzn jaka jest szansa). Gracze z gier F2P (Free to Play) są najbardziej narażeni na te hazardowe zagrywki i jest największa pokusa aby ją zamienić w P2W (Pay to win). Dlatego myślę że w przyszłości coraz więcej krajów będzie starało się zapobiegać tego typu rzeczom. Warto też dodać że takie zabiegi niszczą" grę co mogliśmy zaobserwować np. w Combat Arms - sam przestałem grać krótko po tym jak Nexon wprowadził Duale, Orthusy, MAX'a i AR-15 - granie ze standardowymi broniami przeciw nim miało niewielki sens, może też przez to w CA gra coraz mniej ludzi.
https://www.kotaku.com.au/2018/04/korea ... oot-boxes/
a tutaj po polsku - https://www.youtube.com/watch?v=S9e84jAfOVc
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Reklama

Re: Czarne Chmury nad Nexonem

Postprzez Bryku » 5 maja 2018, o 17:30

Widać, że sprawy sięgają daleko wstecz, gdyż Sudden Attack został zamknięty już długi czas temu. Niemniej jednak cieszę się, że prawnicy zajmują się też elementami wirtualnymi.
Moim zdaniem system skrzynek w Reloaded działa o wiele lepiej, niż w Classic. Nie dość, że wszystkie z nich możesz kupić w obu walutach (z wyjątkiem Lighting Mystery Box, które będzie dostępne za GP za ok. 2 tygodnie), to jeszcze szansa na wygranie perma jest bardzo wysoka. Trochę nie podoba mi się to, że do skrzynek dorzucane są przez Valofe przedmioty w ogóle niezwiązane z tematem, przez co robi się duży tłum, jednak i tak jest to dużo lepsze, niż taki MYST-Gear, czy MYST-Weapon z których najczęściej leciało coś bezużytecznego na 1-7D...
Niemniej jednak w dzisiejszych czasach lootboxy występują w niemalże każdej grze wieloosobowej. Kiedyś kojarzone z RPGami, czy strzelankami, obecnie można je znaleźć nawet w wyścigówkach (NFS Payback, czy Forza Motorsport 7). Dlatego też myślę, że raczej niemożliwym jest, aby zniknęły one z gier na dobre, mogą jednak w jakiś sposób zmienić swój mechanizm działania.
Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas nie zobaczymy na stronie gry ogłoszenia, że Valofe sprzedaje Combata kolejnej firmie :D (co w sumie niektórych mogłoby ucieszyć)
Zapraszam do znajomych:
Combat Arms Reloaded: Bryku_PL
Combat Arms: the Classic: Bryku_PL
Steam: Bryku_PL
Origin: Bryczek006
Xbox Live: Bryku23
Obrazek
Bryku
Redaktor
Redaktor

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN