ESL Combat Arms

Operacja: Outpost 31

Aktualności ze świata CombatArms

Re: Operacja: Outpost 31

Postprzez beer » 28 lis 2014, o 11:54

nie wiem na jakiej podstawie te wyliczenie, bo wg mnie to tego nie da się wyliczyć, bo zawsze może paść taka sama cyfra, choćbyś miał i milion 5shotów:D
tak na chłopski rozum :)
beer
Geniusz
Geniusz

Level w Grze: LTG

Reklama

Postprzez Lewa » 28 lis 2014, o 12:52

beer napisał(a):nie wiem na jakiej podstawie te wyliczenie, bo wg mnie to tego nie da się wyliczyć, bo zawsze może paść taka sama cyfra, choćbyś miał i milion 5shotów:D

No wiadomo, że w żadnym przypadku prawdopodobieństwo nie będzie równe 1. Co najwyżej przy 1 milionie 5-Shotów może być bliskie 1, czyli prawie pewne. Aczkolwiek losowanie przy 1 milionie 5-Shotów cały czas tej samej liczby to zdarzenie prawie niemożliwe.
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Klan: Pierogarnia
Nick w Grze: _Lewa_Nuva_
Level w Grze: COL 2

Postprzez beer » 28 lis 2014, o 13:12

Lewa napisał(a):
beer napisał(a):nie wiem na jakiej podstawie te wyliczenie, bo wg mnie to tego nie da się wyliczyć, bo zawsze może paść taka sama cyfra, choćbyś miał i milion 5shotów:D

No wiadomo, że w żadnym przypadku prawdopodobieństwo nie będzie równe 1. Co najwyżej przy 1 milionie 5-Shotów może być bliskie 1, czyli prawie pewne. Aczkolwiek losowanie przy 1 milionie 5-Shotów cały czas tej samej liczby to zdarzenie prawie niemożliwe.

ja dziś w 5 shocie przy jednej cyfrze na tablicy miałem ... zgadnij co:)
taką samą. Dziękuje
beer
Geniusz
Geniusz

Postprzez Lewa » 28 lis 2014, o 14:01

beer napisał(a):
Lewa napisał(a):

taką samą. Dziękuje

Bo przy 2 losowaniach szansa na powtórzenie się wylosowanej wcześniej liczby wynosi 2% (losujemy pierwszą liczbę - prawd. 100%, bo na pewno coś wylosujemy, losujemy drugą liczbę - że będzie to ta sama prawd. wynosi 1/50). Czyli średnio co 50-temu graczowi się to dzisiaj przytrafi :D.
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Postprzez beer » 28 lis 2014, o 14:12

Lewa napisał(a):No wiadomo, że w żadnym przypadku prawdopodobieństwo nie będzie równe 1. Co najwyżej przy 1 milionie 5-Shotów może być bliskie 1, czyli prawie pewne. Aczkolwiek losowanie przy 1 milionie 5-Shotów cały czas tej samej liczby to zdarzenie prawie niemożliwe.

taką samą. Dziękuje[/quote]
Bo przy 2 losowaniach szansa na powtórzenie się wylosowanej wcześniej liczby wynosi 2% (losujemy pierwszą liczbę - prawd. 100%, bo na pewno coś wylosujemy, losujemy drugą liczbę - że będzie to ta sama prawd. wynosi 1/50). Czyli średnio co 50-temu graczowi się to dzisiaj przytrafi :D.[/quote]
szkoda że jestem w jakiejś 2%towej liczbie ludzi która jest milionerami :D

ani z matematyki nie byłem orłem ani do dziś nie jestem, ale czy czasem nie było tak przy 5shotach, że losowaly się liczby których nie ma na tablicy? coś tak kojarzę, ale nie jestem pewien
beer
Geniusz
Geniusz

Postprzez Lewa » 28 lis 2014, o 14:31

beer napisał(a):ani z matematyki nie byłem orłem ani do dziś nie jestem, ale czy czasem nie było tak przy 5shotach, że losowaly się liczby których nie ma na tablicy? coś tak kojarzę, ale nie jestem pewien

Tak dokładnie jest. Dlatego trzeba brać pod uwagę 50 możliwości wylosowania liczby, a nie jak CAT wcześniej, 25 :D.

Dobra, policzyłem prawdopodobieństwo i wydaje mi się, że jest prawie dobrze (wczoraj mi jakieś bullshity wychodziły):
Przestrzeń omega wynosi 50^29, bo mamy 29 losowań, w każdej może wypaść 1 z 50 numerków.
Zwycięskich losowań jest 1^25 * 50^4 * 29!, bo:
- 1^25 to nasze 25 numerków, które musimy trafić (czyli wylosować każdy na 1 możliwy sposób)
- 50^4 to pozostałe 4 5-Shot Cases, które obojętne jak wylosujemy, bo mamy już wypełnioną całą tablicę (czyli 4 losowania, po 50 możliwości każde)
- 29! to permutacja, która uwzględnia możliwe ułożenia wylosowanych liczb w różnej kolejności

Wynik: 0,00000000000296680301579123254934000854106112
http://www.wolframalpha.com/input/?i=%2 ... 50%5E29%29

Jedynie zdaje mi się, że jest on ciutkę zawyżony, bo trzeba by było od tych 29! odjąć jeszcze przypadki kiedy wśród dowolnych 4 liczb powtarza jakaś powtarza się raz, dwa razy, trzy razy lub dwie powtarzają się po razie, bo te przypadki są wtedy liczone podwójnie.
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Postprzez CAT » 28 lis 2014, o 15:58

Lewa jeśli nawet losują się liczby od 1 do 50 to i tak zawsze wylosuje się ta która jest na tablicy, jeśli przypuśćmy ktoś ma na tablicy tylko liczby parzyste 2,4,6,8 to nie może mu się wylosować inna liczba np. 7 więc wciąż jest losowane tylko 25 liczb - bo tyle jest ich na tablicy (albo przynajmniej mi nie zdarzyło się jeszcze aby wylosowała się liczba której nie ma na tablicy), popełniłem błąd, ale nie to nim było, leży w założeniu że wylosować wszystkie 25 pól można na 25! sposobów, trochę nad tym myślę i wiem że to było błędne teraz dopiero widzę rozwiązanie i też nie mam pewności co do jego słuszności i wynosi ono (25*symbol Newtona (26 i 2) * 24!) / 25^26, dla 29 trzeba by już mnożyć przez siebie 4 symbole newtona i nie chce mi się tego liczyć :P, kolejna sprawa to generator liczb pseudolosowych przez Nexona jest bardzo kiepski i często zdarza się że wylosujemy tę samą liczbę kilka razy z rzędu (zauważyłem to przy poprzednim 5-shocie) więc te obliczenia są mocno teoretyczne. Według moich nowych obliczeń to prawdopodobieństwo dalej wynosi marne 2.270329092564355e-9 czyli 0,000000002270329092564355

Wynik każdego z nas jest żałośnie niski i nawet jeśli któryś okaże się prawdziwy to taki niski pozostanie, bardziej interesuje mnie to zadanie bo trzeba wytężyć szare komórki niż sam wynik.
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez EmQu1993 » 28 lis 2014, o 19:15

wczoraj ogladalem na kanale ucd filmik o broniach na perma z okazji czarnego piatku....
byly tam bronie za gp: ak47, m4a1, r870 i p220 se... u nas nic nie ma....
Permy: AK-47, Phoenix IBH MK2 Seal, TT Pistol, SR25
EmQu1993
Początkujący
Początkujący

Klan: (Top)HUNTERS
Nick w Grze: EmQu
Level w Grze: CPT 5

Postprzez Giuiett » 28 lis 2014, o 21:08

może coś dadzą :) przecież święta już tuż tuż :)
z tego co zauważyłam to Ca Na robi za takiego testera evntów i różnych nowinek i jeśli wszystko jest ok to wtedy wprowadzają to na Ca Eu :P
Giuiett
Plotkarz
Plotkarz

Nick w Grze: Giuliett
Level w Grze: LTC 1

Postprzez Bryku » 28 lis 2014, o 22:12

Nie do końca się z tym zgodzę. Nasz Nexon wprowadza tylko to, co dla niego jest korzystne. Faktycznie, NA robi wiele eksperymentów, ale zauważmy, że EU też. Z jednej strony w NA były bronie TAU, CA Tags, za które można było dostać różne nagrody, w tym M4A1 Sopmod na perma, czy też kupony z dziennych zadań. Oczywiście żadne z tych możliwości nie wprowadzono do EU. Za to w EU mamy na perma bronie 5-shot, Roll Call, z którego w 90% przypadkach dostajemy bronie na perma, a także Rental system na 7D. Te rzeczy natomiast nie były nigdy w NA. Co prawda oni mieli Roll Call, ale u nich się tak dobrze nie przyjął, a i perma nie dawali, tylko T91 na 90D.
Dlaczego do tego nawiązuję? Ponieważ wątpię, żeby nasz Nexon wprowadził znowu bronie na perma za GP. Sam w Q&A zadeklarował, że nie będzie już wyprzedaży broni na perma za GP, ale za to będą robić eventy Roll Call, aby dać nam możliwość zdobycia jakiejś nowej broni na stałe. Jeśli chodzi o święta, to też bym się nie łudził... Zapewne zrobią znowu jakiś sale na itemy za NX i tyle...
Zapraszam do znajomych:
Combat Arms: Bryku_PL
Steam: Bryku_PL
Origin: Bryczek006
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN

Postprzez beer » 28 lis 2014, o 22:26

Bryczek006 napisał(a): Z jednej strony w NA były bronie TAU, CA Tags, za które można było dostać różne nagrody

u nas też były te tagi
http://i.imgur.com/H4zhGpx.jpg
o te same chodzi?
beer
Geniusz
Geniusz

Postprzez Bryku » 28 lis 2014, o 22:30

Nie, nie. Chodziło mi o te tagi: http://combatarms.wikia.com/wiki/CA_3.0_Dog_Tags
Teraz zauważyłem, że to nie było M4A1 Sopmod, a REC7 Rangers. Ale można sobie zobaczyć, jakie jeszcze tam nagrody były.
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Postprzez Lewa » 29 lis 2014, o 00:41

CAT napisał(a):Lewa jeśli nawet losują się liczby od 1 do 50 to i tak zawsze wylosuje się ta która jest na tablicy, jeśli przypuśćmy ktoś ma na tablicy tylko liczby parzyste 2,4,6,8 to nie może mu się wylosować inna liczba np. 7 więc wciąż jest losowane tylko 25 liczb - bo tyle jest ich na tablicy (albo przynajmniej mi nie zdarzyło się jeszcze aby wylosowała się liczba której nie ma na tablicy)

Chyba rzeczywiście tak jest. Próbowałem zrobić tylko 3 pierwsze 5-Shoty jakie były w historii i jak zobaczyłem dwa razy pod rząd, że po zebraniu wszystkich 5-Shot Case, których ilość szła w setki nie udawało się zebrać tablicy to już żadnego kolejnego nie robiłem :D. Wtedy było tak, że faktycznie losowało numery także te co nie były na tablicy (wikia potwierdza), ale pooglądałem trochę filmików z ostatnich 5-Shotów i rzeczywiście tak jakby losowało tylko te co są na tablicy. Tak więc przepraszam za zamieszanie.
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Postprzez Cenke » 29 lis 2014, o 08:54

Pytanko:
Co dostaje sie za ukończenie tego FT na poziomie EXTREME ?
Wogóle przeszedł ktoś tego Extreme ?
Cenke
Uczeń
Uczeń

Postprzez Bryku » 29 lis 2014, o 09:26

Cenke, to zależy. Są dwa sposoby ukończenia trybu extreme.
Pierwszy, to bez uruchomienia laptopa w czasie trwania pierwszej rundy. Wtedy za ukończenie dostajemy maskę podobną do tej:
Obrazek
Tyle, że jest ona bardziej szara, ma żółte dodatki i jest kosmetykiem. Nie znalazłem jej zdjęcia, dlatego dla przybliżenia dałem zdjęcie Reinforced Chemical Gas Mask.
Drugi, to wraz z uruchomieniem laptopa. Podobno wtedy gra jest trochę trudniejsza. Za zabicie "Codename Z" dwukrotnie i ukończenie tego trybu otrzymuje się 2 nagrody:
- TEC Coin, który można wykorzystać w Kole Fortuny,
- EOD Suit, wyglądający niemal tak samo, jak Boss z ostatniej rundy:
Obrazek
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Postprzez BurMistrzPL » 29 lis 2014, o 10:11

Z Tec coina na ruletce tez nie ma za ciekawych rzeczy, kosmetyki, respawn tokeny, pakiety do arma race itp. Z 3 coinów zdobyłem dzisiaj maske na 30 dni, tyle że nie wiem na co mi ona. Z reszty to srebrny pakiet i maske na 1 dzien. Chociaż w tym suicie wyglada sie fajnie :D Moze sie myle ale odnosze wrażenie że w tym suicie poruszam sie wolniej mimo że to kosmetyk, ale to chyba tylko złudzenie.
Obrazek
BurMistrzPL
Bywalec
Bywalec

Nick w Grze: BurMistrzPL
Level w Grze: COL 1

Postprzez Lewa » 29 lis 2014, o 13:58

Bryczek006 napisał(a):Drugi, to wraz z uruchomieniem laptopa. Podobno wtedy gra jest trochę trudniejsza. Za zabicie "Codename Z" dwukrotnie i ukończenie tego trybu otrzymuje się 2 nagrody:
- TEC Coin, który można wykorzystać w Kole Fortuny,
- EOD Suit, wyglądający niemal tak samo, jak Boss z ostatniej rundy:
Obrazek

Potwierdzam, że za ukończenie wszystkich bonusowych misji jest EOD Suit, ale TEC Coin już nie. TEC Coin są przyznawane za zabicie specjalnych zombie, które pojawiają się losowo w nie każdej grze:
Getting a Coin in Hard or Extreme difficulty is not bugged. As mentioned, there is a `chance` of obtaining a coin.
Since TEC Officers carry the coins above their head when they appear in game *please note: not every single game*, then you will be able to get the coin.

Źrodło: http://forum.nexoneu.com/showthread.php ... -Coins-Bug

A maski za hard i extreme wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Postprzez Bryku » 29 lis 2014, o 15:13

Dlatego też napisałem, że i za zabicie 2x Codename Z i za ukończenie gry dostaje się te dwie nagrody. Za samo ukończenie extreme z włączonym laptopem rzeczywiście do wygrania jest tylko EOD Suit. Trochę niejasno się wyraziłem, ale dzięki za wyjaśnienie mojej wypowiedzi ;) I fajnie, że znalazłeś te nowe maski :)
Zapraszam do znajomych:
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Postprzez CAT » 29 lis 2014, o 18:27

Wracając do tematu prawdopodobieństwa ustrzelenia wszystkich pól - jako że rachunek prawdopodobieństwa pamiętam w kratkę, natomiast programowaniem się nijako zajmuję - zaprzęgłem kompa do roboty i napisałem taki oto program w Javie

Kod: Zaznacz cały
public class Randomy {
// Program liczy ile razy wylosują sie wszystkie liczby (0-25) przy odpowiedniej ilosci powtórzeń (>=25)
//oraz powtrza proces (cykle) razy w celu policzenia przyblizonego prawdopodobienstwa

public static void main(String[] args) {

boolean[] losowa = new boolean[25];
      int powtorzenia = 90; //liczba strzałów jakie można zdobyć
      int licznik =0, zwyciestwa=0, porazki=0;
      int cykle;

for(cykle=1 ; cykle <= 10000000 ; cykle++){ // cykle można traktować jako liczbę ludzi która zdobędzie wszystkie strzały

for(int i=1 ; i <= powtorzenia ; i++){

int liczba=(int)Math.round(Math.random()*24+1);
            //System.out.print(" " + liczba);         
            losowa[liczba-1]=true;         
         }         
         for(int j=0;j<25;j++){            
         }
         for(int j=0;j<25;j++){
            if (losowa[j]==true){
               licznik = licznik+1;   

}
            losowa[j]=false;
         }

//System.out.println(" różnych liczb jest " + licznik);
         if (licznik == 25){
            zwyciestwa = zwyciestwa+1;
         }
         else {porazki = porazki+1;
         }

licznik=0;

}
      System.out.println("Dla " + powtorzenia + " strzalow, na " + (cykle-1) +" ludzi jest " + zwyciestwa + " wygranych, prawdopodobieństwo wynosi " + (double)zwyciestwa/((cykle-1))*100 + "%");

}

}

Program liczy ile osób zdobędzie całego 5-shota i jakie wynosi prawdopodobieństwo jego zdobycia przy założeniu że będziemy mieć zadaną liczbę "strzałów", w celu zwiększenia dokładności wyniku przyjąłem że 10 milionów ludzi sobie gra w Combata i każdy będzie no life'ił żeby zdobyć wszystkie możliwe strzały* :P Oto wyniki:
Jeśli 10 milionów ludzi zdobędzie 25 strzałów to całej tarczy nikt nie zdobędzie :P
Jeśli strzałów będzie 26 to z 10 milinów ludzi to też nikt nie zdobędzie całej tarczy :P
Dla 29 strzalow (czyli tyle ile aktualnie można zdobyć), na 10 mln ludzi jest ledwo 3 wygranych, czyli prawdopodobieństwo zdobycia pełnego 5-shota wynosi 3E-5% czyli 0,00003%
Dla 40 strzalow, na 10000000 ludzi jest 4873 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 0.04873%
Dla 60 strzalow, na 10000000 ludzi jest 565319 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 5.65319%
Dla 70 strzalow, na 10000000 ludzi jest 1525575 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 15.25575%
Dla 80 strzalow, na 10000000 ludzi jest 2823922 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 28.23922%
Dla 90 strzalow, na 10000000 ludzi jest 4196669 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 41.96669%
Dla 100 strzalow, na 10000000 ludzi jest 5444199 wygranych, prawdopodobieństwo wynosi 54.44199%

Wniosek z tego taki że gdyby dało się zdobyć 100 "strzałów" to mniej więcej połowa z nas byłaby w wstanie zdobyć całą tarczę :) Przy aktualnej ilości 29 skrzynek można śmiało założyć że nikt nie wypełni całości :D

*w rzeczywistości jest ponad 5 mln kont, ale tylko około 300'000 systematycznych użytkowników i może w porywach 50'000 zdobędzie wszystkie strzały
Administrator

CAT
Administrator
Administrator

Klan: szukam
Nick w Grze: SPEC_KILLER
Level w Grze: LTC 2

Postprzez Lewa » 29 lis 2014, o 21:19

Przegladnalem zgrubsza program i chyba wszystko jest ok (no, oprocz tej jednej petli co leci 25 razy nic nie robiac i jest powtarzana 10 mln razy xD). Wynik to nie jest wprawdzie prawdopodobienstwo tylko procent wygranych w konkretnym losowaniu, ale i tak bardzo ladnie obrazuje jakie sa szanse na wygrana przy obecnej ilosci 5-Shot Casow i jak bardzo sie zmienia sytuacja przy zwiekszaniu ilosci Casow (oraz jak niesprawiedliwy jest event, bo charujac tyle samo na zebranie skrzynek czesc ludzi dostanie nagrode, a czesc nie :D).

EDIT: Czy aby w twoim programie 1 i 25 nie sa losowane rzadziej niz pozostale liczby? Bo Math.round zakragla normalnie, a losowane liczby sa z przedzialu [1, 25), czyli do 1 zakragla tylko liczby z przedzialu [1; 1,5), a dla np. 2 juz to jest dla liczb [1,5; 2,5), czyli dwa razy wiekszego przedzialu. Problem rozwiazaloby zastosowanie (int)(Math.random()*25) +1. Wtedy liczby sa losowane z jednakowym prawdopodobienstwem, bo parsowanie ucina koncowke.
Ostatnio edytowano 29 lis 2014, o 21:35 przez Lewa, łącznie edytowano 1 raz
_Lewa_Nuva_
Obrazek
Lewa
Profesor
Profesor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Newsy i Eventy