ESL Combat Arms

[UWAGA!!!] Nadchodzące zmiany i nowości w pigułce [30.06.]

Aktualności ze świata CombatArms

[UWAGA!!!] Nadchodzące zmiany i nowości w pigułce [30.06.]

Postprzez Bryku » 29 cze 2015, o 21:11

Fuzja CA NA i CA EU - informacje o zmianach w pigułce

Już za dwa dni dwie największe wersje Combat Arms - North America i Europe, połączą się w jedną, zjednoczoną grę. Co nowego pojawi się w grze? Jakie zmiany na nas czekają? Co przejmiemy od NA, a z czym Amerykanie będą musieli się pogodzić i poznać? Poniżej podane są najważniejsze informacje dotyczące fuzji, która ma nadejść już 1 lipca. Pod większością informacji pojawią się pewne uwagi i spostrzeżenia.
(Informacje tutaj podane będą dotyczyć tylko graczy z CA EU. Nie będą wspomniane rzeczy, które będą nowością tylko dla Amerykanów, jak np. Country Code Change).

Zmiana serwerów
Po aktualizacji nastąpi zmiana układu serwerów. Zostaną one podzielone na serwer globalny, na który będą mogli wejść wszyscy gracze CA, europejski, dostępny tylko dla graczy z Europy i amerykański, dostępny dla osób z Ameryki Północnej, Australii i Oceanii. Oto lista serwerów po 1.07:
- Europe 1 (serwer europejski)
- Europe 2 (serwer europejski)
- North America 1 (serwer amerykański)
- Global (serwer globalny)
- VIP (serwer globalny)
- Fireteam (serwer globalny)
- Super Soldiers (serwer globalny)
Najprawdopodobniej serwery te nie będą podzielone na dostępność, lecz będą wyświetlone w jednej liście, jak to jest obecnie. Jak widać, nie będzie już serwera Veteran, ani serwerów dla Północy i Południa. Możliwe jednak, że serwery Europe 1 i Europe 2 zastąpią serwery North i South, natomiast Global zastąpi Veterana.

Zmiany w kuponach zniżkowych
Od pierwszego lipca będzie można korzystać z kuponów zniżkowych o stałym upuście (np. -5,000 NX) na każdym przedmiocie, nawet na takim, który jest warty mniej, niż zniżka na kuponie. W Europie jeszcze nigdy nie spotkałem się z takiego typu kuponami, a jedynie z takimi, które obniżały cenę o określoną ilość %, więc może jest to zapowiedź wprowadzenia kuponów z określoną stałą zniżką, co jeszcze niedawno funkcjonowało w CA NA.

Usunięcie P226 Silver ze sklepu
Po aktualizacji nie znajdziemy w sklepie już pistoletu P226 Silver. Nie wiadomo, dlaczego Nexon zdecydował się na taki krok. Na stronie podana jest informacja, iż podlega to ujednoliceniu klientów. Prawda jest taka, że zarówno w Ameryce, jak i w Europie w sklepie był dostępny ten pistolet. Jedyna różnica jest taka, że w NA pistolet był w dwóch wersjach - zwykłej i (ACE), natomiast w EU można było kupić tylko zwykły. Osoby, które zakupiły ten pistolet, lub posiadają go w swoim inboxie, nadal będą mogli z niego korzystać, gdyż zostanie on tylko usunięty ze sklepu. Wciąż będzie możliwość zdobycia tego pistoletu, np. ze skrzynki Viewty's Case.

Zmiany w statystykach przedmiotów
Na stronie pojawiła się długa lista przedmiotów, które mają mieć zmienione statystyki na takie, które obecnie obwiązują w CA NA. Oto one:
Boonie Hat
IBH MK2 Seal
Green Beret
VBSS Helmet
Reindeer Horns
Santa Beanie
Patriot Cap (USA)
Patriot Cap (Canada)
Patriot Cap (Australia)
Patriot Cap (New Zealand)
Patriot Cap (Brazil)
Infected Mask Host
Infected Mask Virus
Pumpkin Head
Z ciekawości sprawdziłem wszystkie te przedmioty, które są obecnie dostępne w sklepie i jedyny przedmiot, który miał inne statystyki, to Patriot Cap (Brazil). W Europie ma on +20% HS Protection, natomiast w NA - +2% speed. Czapki te różnią się również wyglądem - w NA jest taka sama, jak inne Patriot Cap, tyle, że z flagą brazylijską, natomiast w EU jest to zwykły Black Cap w barwach Brazylii.

Zawartość Ghost HiSec Case
Do skrzynki Ghost mają zostać dodane następujące przedmioty:
Supply Case-ADV-I
Supply Case-ADV-II
Supply Case-ADV-III
Supply Case-ADV-IV
Grey HiSec Case
Black HiSec Case
White HiSec Ball
Gold HiSec Ball
Cauldron Candy Bucket
Transport Locker
Grey Gridiron HiSec Case
Golden Gridiron HiSec Case
Octoberfest HiSec Case
Pot of Silver HiSec Case
Pot of Gold HiSec Case
Nie do końca wiem, o co w tym chodzi, ale wygląda to trochę na ponowny powrót Black i Grey HiSec Case.

Sklep pozostanie sklepem
W Ameryce po Reboocie nadal pozostała zakładka Emporium. W Europie została ona nazwana po prostu "Shop". Po aktualizacji, sklep nie zmieni swojej nazwy i nadal będzie nazywał się "Shop".

Nazwy map
Tak samo, jak w przypadku sklepu, nazwy map również pozostaną takie, jakie były w Europie. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o Dead Water => Infected Ship. Reszta map nazywała się tak samo.
Najprawdopodobniej, skoro sklep i mapy pozostają nazwane po europejsku, tak samo będzie z itemami, a więc nie będzie już np. (Nazwa Umiejętności) Gold, ale Expert (Nazwa Umiejętności).

Daty i godziny wydarzeń
Europejczycy mogą odetchnąć z ulgą. Zegar w grze nadal zostanie ustawiony na czas środkowoeuropejski (UTC +1:00). Oznacza to, że joby nadal będą się zmieniać o godzinie 5:00, a przerwy techniczne będą przeprowadzane w godzinach porannych. Warto również wspomnieć, iż używany format daty w NA to miesiąc/dzień/rok. Po aktualizacji, format daty nadal pozostanie taki, jaki był, czyli dzień/miesiąc/rok.

Przepraszam, że pozwoliłem sobie na odrobinę subiektywizmu, ale chciałem, aby ta rozpiska wyglądała inaczej, niż na stronie gry, a zarazem chciałem zwrócić uwagę na pewne rzeczy, które nie były tak zaakcentowane na stronie oficjalnej.
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN

Reklama

Re: Nadchodzące zmiany i nowości w pigułce

Postprzez BosekPL » 30 cze 2015, o 06:54

Jak zawsze świetna robota. Taka rozpiska się przyda ponieważ sam nie wiedziałem że tyle ma się oficjalnie zmienić. :D
Dużym plusem jest to że nareszcie zmienią coś w tych skrzynkach Ghost HiSec Case.
BosekPL
Plotkarz
Plotkarz

Klan: Last Run
Nick w Grze: X_BoSeK_X
Level w Grze: MAJ 5

Postprzez White » 30 cze 2015, o 09:59

Bryczek006 napisał(a):- Europe 1 (serwer europejski)
- Europe 2 (serwer europejski)
- North America 1 (serwer amerykański)
- Global (serwer globalny)
- VIP (serwer globalny)
- Fireteam (serwer globalny)
- Super Soldiers (serwer globalny)
Jak widać, nie będzie już serwera Veteran, ani serwerów dla Północy i Południa. Możliwe jednak, że serwery Europe 1 i Europe 2 zastąpią serwery North i South, natomiast Global zastąpi Veteran.

Zawartość Ghost HiSec Case
Do skrzynki Ghost mają zostać dodane następujące przedmioty:

Grey HiSec Case
Black HiSec Case
White HiSec Ball
Gold HiSec Ball
Cauldron Candy Bucket
Transport Locker
Grey Gridiron HiSec Case
Golden Gridiron HiSec Case
Octoberfest HiSec Case
Pot of Silver HiSec Case
Pot of Gold HiSec Case
Nie do końca wiem, o co w tym chodzi, ale wygląda to trochę na ponowny powrót Black i Grey HiSec Case.

O Veterana być może nie będzie tak więc trzeba pomyśleć nad odinstalowaniem CA z PC ;( Jedyne co mnie tu chociaż troszke cieszy to powrót Black HiSec Case'ów , natomiast najbardziej ciekawi mnie sprawa lagów . Będą czy nie? Małe czy ogromne? ;) P.S rozpiska jak zawsze na 6+ ;)
'ej, znam Mikołaja i on raczej nie jest święty,
ukradnie Ci fanów i zajebie Ci prezenty,
ja też jak ten typ przyszedłem wypluć ogień,
innych flow zbyt ubogie śmiało mógłbym być tu Bogiem!' Ero JWP
White
Profesor
Profesor

Klan: Rencista
Nick w Grze: WhiteWhidow-
Level w Grze: LTC 4

Postprzez sir budo » 30 cze 2015, o 11:58

Dobra rozpiska, przejrzysta fajnie się czyta, dzięki za wstawienie.
Mnie tylko ciekawi jak będzie połączenie tych serwerów sprawa pingu, bo takie dziwne mam przeczucie że będzie on kosmiczny.
sir budo
Podglądacz
Podglądacz

Klan: Ready To Battle
Nick w Grze: SirMajor
Level w Grze: MAJ 1

Postprzez White » 30 cze 2015, o 13:39

A jeśli teraz w EU dostawało się kupony za lvle ( chyba ssg1 , 2 , 3 , SFC1) i teraz też będziemy dostawać ale te drugie ?
'ej, znam Mikołaja i on raczej nie jest święty,
ukradnie Ci fanów i zajebie Ci prezenty,
ja też jak ten typ przyszedłem wypluć ogień,
innych flow zbyt ubogie śmiało mógłbym być tu Bogiem!' Ero JWP
White
Profesor
Profesor

Klan: Rencista
Nick w Grze: WhiteWhidow-
Level w Grze: LTC 4

Postprzez Bryku » 30 cze 2015, o 15:37

@sir budo, jeśli chodzi o ping, to wszystko zależy od tego, gdzie będzie się znajdował serwer globalny. Jeśli okaże się, że lagi na tym serwerze będą dość duże, to bez obaw możesz w dalszym ciągu grać na serwerze europejskim. Ja jednak mimo wszystko sądzę, że bardziej od nas, lagów mogą się obawiać Amerykanie. Ale to tylko moje przypuszczenia - być może uda się grać wspólnie bez lagów.
@White, te informacje podane na stronie gry są nie do końca jasne. Nie wiadomo, o co chodzi z tymi kuponami, jak i z "nową zawartością Ghost HiSec Case". Być może dodadzą te kupony do skrzynek za awans, a być może będą robić jakieś konkursy, w których do wygrania będą właśnie te kupony. Jednak z tego co wiem, to NA wycofali się z tych kuponów, bo byli na tym stratni.
Z Ghostem też jest dość dziwnie. Załóżmy, że dostałem z niego Black HiSec Case. Skąd mogę wziąć klucz, żeby to otworzyć? Bez sensu wygląda też to, że wydając kasę na klucz do Ghosta, musiałbym kupić kolejny klucz do Blacka, żeby móc to otworzyć. Już chyba logiczniejsze byłoby wycofanie Ghosta i ponowne wprowadzenie Black i Grey HiSec. Być może te skrzynki będą już otwierane bez kluczy, jak to jest z MYST-Weapon i MYST-Gear. Nie wiem też co to za cztery pierwsze skrzynki, bo w grze jeszcze się nie pojawiły.
P.S. Zedytowałem Twój post, bo wkradł się tam kawałek kodu, który przerobił całą wypowiedź na zielono i powiększył tekst do rozmiaru nagłówka :) Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe :)
Obrazek
Bryku
VIP
VIP

Nick w Grze: Bryku_PL
Level w Grze: GEN

Re: [UWAGA!!!] Nadchodzące zmiany i nowości w pigułce [30.06

Postprzez raskolnikow » 2 sie 2015, o 00:48

Faktycznie, świetna rozpiska, przyda się. Wielkie dzięki, że informujesz co i jak :)
raskolnikow
Początkujący
Początkujący

Powrót do Newsy i Eventy